Zavřít reklamu

Apple si je dobře vědom toho, že služba iCloud je pro jeho uživatele důležitá, a to i pro ty, kteří vlastní jen iPhony potažmo iPady. Také proto nabízí svůj iCloud i pro počítače s Windows. Na takových počítačích můžete využívat čistě webové prostředí, nebo si stáhnout aplikaci iCloud pro Windows. 

Díky podpoře iCloudu pro Windows tak můžete mít své fotky, videa, ale také e-maily, kalendář, soubory a další informace vždy po ruce, tedy i pokud používáte PC namísto počítačů Mac. Chcete-li si nainstalovat aplikaci, můžete tak udělat z Microsoft Storu zde. Důležité je, aby váš počítač nebo Microsoft Surface měly nejnovější verzi Windows 10 (ve Windows 7 a Windows 8 si můžete stáhnout iCloud pro Windows z webu Apple, zde najdete přímý odkaz na stažení). Také budete samozřejmě potřebovat své Apple ID a heslo, se kterým se do služby přihlásíte.

Funkce, které jsou pro iCloud na Windows dostupné 

V aplikaci pak můžete pracovat v přehledném rozhraní. Můžete stahovat a sdílet fotografie, zobrazovat soubory a složky na iCloud Drivu, stejně jako spravovat úložiště iCloudu. Některé funkce iCloudu však mají minimální systémové požadavky, přičemž jeho funkce se v různých oblastech mohou lišit. Obecně se ale jedná o následující funkce: 

  • Fotky na iCloudu a Sdílená alba 
  • iCloud Drive 
  • Mail, Kontakty, Kalendář 
  • Hesla na iCloudu 
  • iCloud Záložky 

iCloud na webu 

Pokud se podíváte na webové rozhraní iCloudu, je prakticky jedno, jestli jej otevřete na Macu v Safari nebo třeba v Microsoft Edge na Windows. Můžete zde přistupovat i k Poznámkám, Připomínkám, triu kancelářských aplikací Pages, Numbers a Keynote, platformě Najít a dalšímu. V galerii níže najdete se můžete podívat, jak rozhraní iCloudu na Windows vypadá v Microsoft Edge.

.