Zavřít reklamu

Apple nám svůj iCloud představil už v červnu roku 2011 a vlastně jím definoval to, jak ukládáme data v síti mimo svá zařízení, a to i když OneDrive Microsfotu existuje od rou 2007 (dříve znám jako SkyDrive). Disk Google přišel až rok po iCloudu. Své cloudové úložiště mají ale i další výrobci. 

iCloud, OneDrive i Disk Google jsou komplexní platformy poskytující všechny myslitelné funkce, kdy všichni tři nabízejí i např. své textové editory, možnost tvorby tabulek, prezentací atd. Vyjma ukládání dat ale umí i iCloud zálohovat i zařízení Applu, Google Disk zase telefony Pixel. A právě k tomuto slouží i cloudové služby mnoha jiných výrobců mobilních telefonů a tabletů. Dá se v podstatě říci, že má každý svůj.

Samsung Cloud 

Umožňuje zálohovat, synchronizovat a obnovovat obsah uložený ve vašem zařízení. Nikdy tak neztratíte nic důležitého. Pokud telefon vyměníte, nepřijdete o žádná ze svých dat, protože je můžete zkopírovat přes Samsung Cloud – toto nabízejí prakticky všichni, jen to všichni jmenují svojí značkou. Samsung je ale přece jen trochu jiný, a to díky úzké spolupráce s Microsoftem.

Samsung cloud

Právě s ním spolupracuje na bližší integraci svých zařízení do platformy Windows, na oplátku ale nabízí už v základu služby Microsoftu, takže po prvotním spuštění telefonu Galaxy v něm najdete OneDrive. Od září loňského roku pak Samsung Cloud nezálohuje galerii fotek ani úložiště na jeho disku, protože k tomu odkazuje právě na využití služeb Microsoftu a jeho OneDrivu. 

Jinak ale může Samsung Cloud zálohovat a obnovovat data, a to všechna myslitelná – od posledních volání, přes kontakty, zprávy, kalendáře, hodiny, nastavení, rozložení domovského obrazovky atd. Protože se zde pracuje už jen s poměrně malými daty, je tento cloud zdarma a bez omezení jeho velikosti. Dříve nabízel 15 GB.

HUAWEI, Xiaomi a ti další 

Fotografie, videa, kontakty, poznámky a další důležité informace umí schraňovat i HUAWEI Cloud. Automaticky umí synchronizovat fotografie z galerie a samozřejmě je pak i obnovit. K tomu nabízí i svůj Disk Huawei pro ostatní data. Nabízí i webové prostředí, takže si vše můžete obsloužit i z počítače. Zdarma by mělo být 5 GB, za 50 GB zaplatíte 25 Kč měsíčně nebo 300 Kč ročně, za 200 GB pak 79 Kč měsíčně nebo 948 Kč ročně a za 2TB úložiště zaplatíte 249 Kč měsíčně.

Xiaomi Mi Cloud pak umí to stejné, přihazuje ještě platformu Najít zařízení. I zde je 5 GB zdarma a vyjma běžný tarifů si zde můžete službu předplatit i na 10 nebo 60 let. V prvním případě získáte 50 GB za 720 Kč a v druhém 200 GB za 5 tisíc Kč. Tato platba je jednorázová. Svůj cloud nabízí i Oppo, nebo vivo, tedy další dva největší hráči na poli prodejců mobilních telefonů. Jejich možnosti jsou víceméně shodné.

Výhody jsou zjevné 

Výhoda vlastních cloudů je především právě v uložení dat při přechodu na jiné zařízení výrobce. Pokud tedy měníte starý telefon za nový a zůstáváte věrni jedné značce, neměli byste přijít o žádná data, kontakty, zprávy atd. K ukládání fotek ale můžete využívat i jiných služeb, jako třeba Fotky Google, stejně tak co se týče dat. Apple iCloud je samozřejmě dostupný jen na Apple zařízeních, i když je dostupný i na webu, a pokud máte Apple ID, otevřete jej přes webový prohlížeč i na jiných zařízeních. 

.