Zavřít reklamu

Značková prodejna Applu na newyorské Páté Avenue po dlouhotrvající rekonstrukci opět otevře své brány již dnes, v den oficiálního zahájení prodeje nových iPhonů. Apple těm, kteří se otevření nemohou zúčastnit, ale nabídl letmý pohled do přepracované prodejny již včera. Stejně jako před rekonstrukcí i dnes dominuje exteriéru prodejny dominuje ikonická skleněná kostka.

Prostory prodejny jsou momentálně oproti stavu před rekonstrukcí téměř dvojnásobné, v rámci úprav došlo ke zvýšení stropu a umožnění lepšího průniku přirozeného světla. Součástí prodejny je Forum – prostor pro akce v rámci programu Today at Apple. První z těchto akcí se zde bude konat již v sobotu a zaměří se na kreativního ducha města New York. Dvojnásobně vzrostl také prostor, určený pro služby Genius, díky čemuž bude servis probíhat ještě lépe. I nadále bude prodejna na Páté Avenue jedinou pobočkou, která bude v provozu 24 hodin denně a 365 dní v roce.

„Naši zákazníci jsou středobodem všeho, co děláme, a Apple na Páté Avenue je určen jim, aby je inspiroval a stal se pro ně tím nejlepším místem pro objevování našich nejnovějších produktů,“ uvedl Tim Cook, a zdůraznil jedinečnost této pobočky, která je podle něj nyní ještě krásnější než kdy předtím. „Jsme pyšní na to, že jsme součástí tohoto skvělého města, kde se toho každý den děje tolik,“ uvedl.

První otevření této prodejny proběhlo v roce 2006, kdy příchozí návštěvníky vítal samotný Steve Jobs. Apple Store na 5. Avenue stihl přivítat více než 57 milionů návštěvníků. Ve znovuotevřené prodejně nechybí ani spirálovité schodiště z nerezové oceli, sestávající ze 43 schodů. Po těch zákazníci vcházejí do interiéru prodejny. Dostat se sem ale mohou i výtahem. Strop prodejny je navržen tak, aby kombinoval umělé i přirozené osvětlení v souladu s denní dobou. Prostor před prodejnou je lemován osmadvaceti vzrostlými dřezovci a fontánami, a láká k posezení a odpočinku.

Deirdre O’Brien, nová šéfka maloobchodu společnosti Apple, uvedla, že nové prostory jsou dokonale inspirativní, a že všichni zaměstnanci tvrdě pracovali na přípravách na slavnostní otevření. V prodejně na Páté Avenue bude pracovat 900 zaměstnanců, hovořících více než třiceti jazyky.

V prodejně nebude chybět nově zavedené Apple Watch Studio, v němž si zákazníci budou moci zkombinovat vlastní Apple Watch, a vyškolení specialisté budou připraveni pomoci zákazníkům s nastavením jejich nově zakoupených iPhonů. V prodejně bude také možné využít programu Apple Trade In, v jehož rámci budou uživatelé moci výhodněji získat nový iPhone výměnou za svůj starší model.

Prodejna Apple na Páté Avenue bude otevřena zítra v 8 hodin ráno pacifického času.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Apple Newsroom

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více