Zavřít reklamu

Čas od času musí se soubory PDF pracovat asi naprosto každý. I přesto, že nativní aplikace Náhled, která je součástí macOS, nabízí mnoho různých funkcí pro úpravu PDF, tak ne každému vyhovuje. Náhled je spíše víceúčelová aplikace, která je určená pro úpravu mnoha různých formátů a nikoliv jen PDF. V App Storu a samozřejmě také na internetu jsou k dispozici různé aplikace, jenž jsou určené jen k úpravě PDF. Mnoho těchto aplikací je však placených, a pokud potřebujete provést jen nějakou základní úpravu, tak je zbytečné za programy platit.

Navíc k tomu se v poslední době celkem rozmáhají různé internetové aplikace, které toho dokáží opravdu dost – a často mnohem víc než aplikace, které musíte stáhnout a nainstalovat. Pokud potřebujete čas od času nějakým způsobem upravit anebo převést soubor PDF, tak vám mohu doporučit online internetovou službu iLovePDF, která je k dispozici naprosto zdarma. V rámci iLovePDF máte k dispozici hned několik základních nástrojů – nechybí například spojování více dokumentů do jednoho PDF, rozdělování dokumentu do více PDF, komprese PDF pro snížení velikosti, otočení stránek, přidání vodoznaku či třeba změna pořadí stránek. Kromě toho jsou k dispozici již zmíněné převody z anebo do PDF – v tomto případě jsou k dispozici převody mezi PDF a Wordem, PowerPointem, Excelem, JPG či třeba HTML.

iLovePDF
Zdroj: ilovepdf.com

Ovládání internetové služby iLovePDF je velmi jednoduché. Stačí, abyste se přesunuli na hlavní stránku služby iLovePDF, která slouží jako jakýsi „rozcestník“. Na této stránce si vyberete nástroj, který chcete využít, a poté na něj klepnete (popřípadě si vyberete převod). Jakmile nástroj či konverzi rozkliknete, tak stačí klepnout na tlačítko Select PDF file a soubor PDF z vašeho lokálního úložiště vybrat. Poté, co dojde k nahrání PDF dokumentu, tak se vám v závislosti na předchozím kroku objeví možnosti, díky kterým lze PDF dokument upravit. Jakmile budete s úpravami hotovi, tak jen stačí klepnout na tlačítko pro stažení hotového souboru. Osobně tuto službu používám již doopravdy delší dobu a oblíbil jsem si ji především kvůli její jednoduchosti. Někomu se však samozřejmě nemusí líbit to, že je nutné PDF dokumenty nahrávat někam na vzdálený server ke zpracování. Volba je tedy jen a jen na vás. Pokud se do iLovePDF registrujete, tak dostanete několik skvělých funkcí navíc, a to opět zcela zdarma.

.