Zavřít reklamu

Vedení sociální sítě Instagram si je velmi dobře vědomo jejího potenciálu coby zdroje novinek a informací. Instagram se v současné době snaží všemi prostředky poskytnout uživatelům relevantní informace, které se týkají současné situace ohledně pandemie koronavirové infekce. V některých zemích se například uživatelům zobrazuje na hlavní stránce odkaz na informace od Světové zdravotnické organizace, případně od příslušných ministerstev zdravotnictví.

Mluvčí Instagramu uvedl v rozhovoru pro server TechCrunch, že příslušná zpráva s výzvou, aby uživatelé pomohli v prevenci šíření koronaviru a pročetli si nejnovější informace od Světové zdravotnické organizace. Odkaz pak vede na web who.int. Kromě úsilí v oblasti šíření relevantních informací došlo na Instagramu také k odstranění AR filtrů a efektů ve stories, které jakýmkoliv způsobem připomínaly současnou epidemii. Výjimku tvoří efekty, které byly vypracovány ve spolupráci s oficiálními zdravotnickými organizacemi. Instagram chce tímto krokem zamezit nejen šíření dezinformací, ale také necitlivých vtipů o COVID-19.

Podobně jako na Facebooku navíc i na Instagramu probíhá odesílání příslušných informací k ověření jejich pravdivosti. Ve výsledcích vyhledávání pak dostávají první místa informace, které pocházejí z důvěryhodných oficiálních zdrojů. 13. dubna pak dojde k definitivnímu zrušení aplikace MSQRD, která je na trhu od roku 2016, a jejímž prostřednictvím mohou uživatelé přidávat ke svým fotografiím a videím AR filtry. Proti šíření dezinformací bojuje také Snapchat, který navíc klade větší důraz na šíření relevantních informací od partnerů, jako jsou stanice NBC, Sky News, nebo třeba deníky Wall Street Journal a The Washington Post.

.