Zavřít reklamu

Instagram oznámil novou funkci, kterou jednoznačně útočí na konkurenční Snapchat. Novinkou jsou takzvané „Instagram Stories“, pomocí nichž mohou uživatelé sdílet své fotky a videa po omezenou dobu 24 hodin, stejně jako na Snapchatu.

Nová funkce funguje zcela obdobně jako ta původní na Snapchatu. Uživatel má zkrátka možnost se světu pochlubit vizuálním obsahem, který po čtyřiadvaceti hodinách zmizí. Sekci „Stories“ najdete v Instagramu v horní liště, odkud si můžete prohlížet i příběhy dalších uživatelů.

„Stories“ lze také komentovat, ovšem pouze skrze soukromé zprávy. Dále se pro uživatele naskýtá i možnost uložení oblíbené story na svůj profil.

[su_vimeo url=“https://vimeo.com/177180549″ width=“640″]

Instagram uvedenou novinku komentuje způsobem, že nechce, aby se uživatelé „báli o zahlcení svého účtu“. To sice smysl dává, ovšem nedá se jim upřít, že tento krok udělali i z důvodu konkurenceschopnosti. Snapchat se stává čím dál populárnější službou a sociální síť pod hlavičkou Facebooku si nemůže dovolit zaostat. Navíc se ukazuje, že původní „příběhy“ jsou na Snapchatu velmi využívané.

Někteří uživatelé již hlásí, že se jim Stories na Instagramu objevily, zejména s posledním malým updatem, ale samotný Instagram tvrdí, že globálně bude novinku spouštět teprve v následujících týdnech. Pokud tedy ještě Stories nemáte, stačí počkat.

[appbox appstore 389801252]

Zdroj: Instagram
.