Zavřít reklamu

Společnost Micosoft včera oficiálně oznámila, že zahajuje masové šíření své herní streamovací služby xCloud mezi majitele počítačů, Maců, iPhonů a iPadů. Služba byla zatím dostupná pouze pro pozvané, a to navíc ještě v podobě testovací betaverze, nyní už si ji ale mohou vychutnat všichni předplatitelé platformy Game Pass Ultimate. Ve druhé části našeho dnešního článku bude po menší odmlce opět řeč o společnosti Nothing Carla Peie, který je známý spíše jako zakladatel firmy OnePlus. Společnost Nothing včera konečně oznámila přesné datum, ve kterém chce světu představit svá chystaná bezdrátová sluchátka Nothing Ear (1).

Služba xCloud od Microsoftu míří na počítače, Macy, iPhony i iPady

Herní streamovací služba xCloud společnosti Microsoft se nyní začala šířit mezi všechny majitele PC a Maců i iOS a iPadOS zařízení. Tato služba byla sice pro zmíněné platformy k dispozici již od dubna letošního roku, až dosud ale fungovala pouze ve formě testovací betaverze, a jen na pozvánku. Předplatitelé Game Pass Ultimate nyní mohou konečně získat přístup k oblíbeným hrám přímo ze svých zařízení. Společnost Microsoft uvedla, že služba xCloud je na PC dostupná prostřednictvím internetových prohlížečů Microsoft Edge a Google Chrome, na Macu také v prostředí prohlížeče Safari. V současné chvíli je v rámci této herní streamovací služby k dispozici více než stovka herních titulů, služba nabízí také kompatibilitu s Bluetooth ovladači, stejně jako s těmi, které se k daným zařízením připojují za pomoci USB kabelu. V případě hraní na iOS zařízení se uživatelé mohou rozhodnout mezi hraním za pomoci ovladače a ovládáním na dotykovém displeji svého zařízení. Cesta služby xCloud na iOS zařízení byla poměrně složitá, protože společnost Apple neumožnila umístění příslušné aplikace do svého App Storu – podobně narazila například společnost Google se svou službou Google Stadia, uživatelé ale mohou hrát alespoň v prostředí webového prohlížeče.

Představení bezdrátových sluchátek Nothing se blíží

Nový technologický startup Nothing, založený spoluzakladatelem společnosti OnePlus, Carlem Peiem, oznámil, že již v průběhu druhé poloviny letošního července představí svá chystaná bezdrátová sluchátka. Novinka ponese název Nothing Ear (1), a její představení je naplánováno na 27. července. Bezdrátová sluchátka z dílny společnosti Nothing měla být původně představena již v průběhu tohoto měsíce, Carl Pei ale již dříve v jednom z příspěvků na svém Twitteru oznámil, že firma potřebuje ještě „dokončit pár věcí“, a že z tohoto důvodu bude představení sluchátek odloženo. O sluchátkách Nothing Ear (1) toho kromě názvu a přesného data představení zatím ještě příliš mnoho nevíme. Měla by se pyšnit opravdu minimalistickým designem, použitím transparentních materiálů, a víme také to, že byla navržena ve spolupráci s Teenage Engineering. O technických specifikacích firma Nothing zatím zarytě mlčí. Bezdrátová sluchátka Nothing Ear (1) budou historicky prvním produktem, který vzejde z dílny společnosti Nothing. Carl Pei ale přislíbil, že se jeho firma začne postupem času věnovat i jiným druhům produktů a v jednom ze svých rozhovorů dokonce přiznal, že doufá, že se jeho společnosti podaří postupně vybudovat vlastní komplexní ekosystém vzájemně propojených zařízení.

.