Zavřít reklamu

iOS 11 je už na každém čtvrtém zařízení ze čtyř. Vyplývá to z nejnovějších statistik Applu, které společnost zveřejnila 22. dubna na svých oficiálních stránkách. V porovnání s konkurenčním Androidem se jedná o skutečně chválihodný výsledek. Aktuálně nejnovější Android 8 Oreo si totiž drží pouze 4,6% podíl oproti starším verzím.

Z jednoduchého grafu se dozvídáme, že iOS 11 je na 76 % zařízení. Za poslední tři měsíce, tedy od poslední aktualizace statistik z 18. dubna, si tak iOS 11 nainstalovalo dalších 11 % uživatelů. Na předchozí verzi systému stále zůstává 19 % všech aktivních zařízení. Zbylých 5 % pak patří starším verzím systému, jako je iOS 9. Na většinu z těchto iPhonů a iPadů již není možné novější systém nainstalovat, uživatelé je ale i přesto aktivně používají.

iOS 11 duben

Ačkoli se může zdát, že si iOS 11 vede skvěle, v porovnání s iOS 10 jeho výsledky tak zářné nejsou. Podle oficiálních statistik Applu byl iOS 10 nainstalovaný na téměř 80 % aktivních zařízení už v únoru minulého roku.

Avšak ve srovnání s konkurenčním Androidem jsou výsledky více než působivé. Čísla zveřejněná Googlem tak ukázková nejsou, jelikož nejnovějším Androidem 8 Oreo se může momentálně pochlubit pouze 4,6 % zařízení. Je však nutné vzít v potaz, že aktualizace telefonů s Androidem jsou výrazně komplikovanější než v případě těch jablečných. Za pomalé rozšíření nového systému jsou zodpovědní samotní výrobci telefonů. Google proto výrazně usnadnil implementaci jednotlivých nadstaveb tak, aby se nejaktuálnější verze Androidu rozšiřovala co nejrychleji. Výsledek se ale zatím nedostavil, a to především z toho důvodu, že funkci podporuje jen hrstka telefonů, mezi nimiž je například nový Galaxy S9.

androidinstallationapril
.