Zavřít reklamu

Novinky o operačním systému iOS 12 se objevují s obrovskou frekvencí a my se pro vás snažíme vybírat ty nejlepší. Během včerejšího dne vyšlo najevo, že operační systém iOS 12 umožní věc, po které volalo obrovské množství majitelů iPhonu X, a to nastavení sekundárního obličeje pro potřeby autorizace.

V nastavení Face ID v iOS 12 je nově možnost přidání alternativního vzhledu. To je možné si vyložit mnoha způsoby. Apple tak pravděpodobně reaguje na situace, kdy uživatel často funguje s nějakou větší pokrývkou hlavy (nebo často výrazně mění svou vizáž) a klasický sken obličeje tak Face ID nepřijímá. Podobné problémy měli například lyžaři s velkými brýlemi, doktoři s rouškami apod. Nové nastavení jim tak v tomto ohledu může vycházet vstříc. Samozřejmě, naprostá většina uživatelů, kteří budou tuto funkci využívat, si ji nastaví na druhý obličej někoho, komu budou chtít dopřát pohodlný přístup do jejich zařízení.

iOS 12 Face ID

Další zveřejněnou novinkou je možnost vyhledávání písniček v Apple Music za pomocí krátkých úryvků textu. Pokud do vyhledávače v Apple Music napíšete pár slov z nějaké sloky, mělo by dojít k prohledání knihovny a nalezení relevantní skladby. Tato funkce logicky nefunguje na všechny písničky v Apple Music, na mnoho z nich však ano, takže to můžete vyzkoušet sami (pokud máte betu nainstalovanou). Lehkých změn se dočkaly také profily jednotlivých interpretů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.