Zavřít reklamu

Apple v poslední době poměrně zásadně zkrátil frekvenci, s jakou vydává aktualizace iOS. Nový iOS 13 si někteří uživatelé ani nestihli nainstalovat a po týdnu už ho následoval iOS 13.1. Krátce poté vydala společnost ještě několik dalších sekundárních aktualizací, a nyní přibližně po měsíci ho nahradí další zásadní update v podobě iOS 13.2. Ten by měl dorazit už v průběhu příštího týdne a přinese několik stěžejních novinek, zejména pak funkci Deep Fusion pro nové iPhony 11.

iOS 13.2 je momentálně ve fázi testování a pro vývojáře je dostupná čtvrtá beta systému, která vyšla dnes. Ačkoli Apple obvykle vydává více betaverzí, v případě iOS 13.2 je z velké části již dotestováno a aktualizace by měla vyjít už příští týden. Ve středu 30. října totiž míří do prodeje nová sluchátka Beats Solo Pro, která k plnohodnotnému fungování vyžadují právě iOS 13.2. Apple informaci uvádí přímo na svých stránkách v popisu produktu a je nepravděpodobné, že by sluchátka začal prodávat, aniž by nezpřístupnil kompatibilní verzi systému.

Systém by měl pro běžné uživatele vyjít buďto v pondělí nebo v úterý večer – Apple zásadní aktualizace zpravidla vždy vydává na začátku týdne. Aktualizace pak přinese několik důležitých novinek, mezi které patří 59 nových emoji, funkci Oznamovat zprávy skrze AirPods 2. generace a hlavně Deep Fusion pro nové iPhone 11 a 11 Pro (Max), která vylepšuje fotografie pořízené při horších světelných podmínkách.

Ukázky Deep Fusion:

Na uživatele samozřejmě čeká i několik oprav chyb a bezpečnostních vylepšení. Apple například v rámci systému umožní ze svých serverů smazat všechny nahrávky zaznamenané přes Siri. Uživatelé iPadOS se pak dočkají novinek v nastavení Plochy a jisté změny proběhnou i na úrovni funkce AirPlay pro TV. Podrobný seznam novinek jsme sepsali do článku 8 novinek, které přináší druhá betaverze iOS 13.2.

iOS 13.2
.