Zavřít reklamu

macOS 13 Ventura kompatibilita spustila rozsáhlou diskuzi mezi jablíčkáři. Apple nám při příležitosti dnešní vývojářské konference WWDC 2022 představil novou verzi operačního systému pro Macy, který přináší řadu zajímavých novinek, vylepšení pro produktivitu i gaming a celkové zaměření na kontinuitu. Otázkou ale je, které jablečné počítače jsou vlastně kompatibilní. Právě to spustilo zmiňovanou diskuzi, jelikož o podporu přišly některé starší modely. Pojďme se tedy podívat na detailní seznam.

macOS 13 Ventura kompatibilita

 • iMac 2017 a novější
 • iMac Pro (2017)
 • MacBook Air 2018 a novější
 • MacBook Pro 2017 a novější
 • Mac Pro 2019 a novější
 • Mac mini 2018 a novější
 • MacBook 2017 a novější

Nově představené Apple produkty půjde zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovosti

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Jablíčkáři vždycky machrují jak má Apple strašně dlouhou podporu… 5 let (od 2017) ale není nic moc (na Apple). Nebo dokonce jenom 4 roky (mac mini / macbook air)…

  Apple vydalo letos v květnu bezpečnostní aktualizaci na tři poslední verze svých operačních systémů (nabízí tedy jejich podporu), přičemž nejstarší z nich, Catalina uvádí, že nejstarší kompatibilní počítače jsou z roku 2012). Nicméně asi nemá cenu poměřovat si pindíky.

  Podpora je. Jen se nedá nainstalovat novější macOS. Nepřijde mi to tak strašně. Na starších strojích už stejně nepracuju. Mají pomalý intel procesor a upgrade na rychlejší stejně není možný. Že konečně vypadl MacPro z roku 2013 který občas používám, považuji za zázrak. Ještě loňský MacOS tam kupodivu nainstalovat šel. :) 2013-2022 je docela slušná délka, ne?:)

  15″ Macbook pro 2016 podporuje Apple iba 6 rokov a nový macOS už nedostane. Pochybujem, že nejaký mac bol kratšie podporovaný.

celý text

Čtěte více.