Zavřít reklamu

Dark Mode je ze strany uživatelů vůbec nejžádanější funkce a není tak divu, že se ji snaží největší firmy ve svých produktech nabídnout. V případě Applu se tmavým režimem jako první pochlubil operační systém tvOS. Minulý rok se pak plnohodnotného Dark Modu dočkali také majitelé Maců s příchodem macOS Mojave. Nyní je řada na iOS a jak mnohé indície naznačují, iPhony a iPady se tmavého prostředí dočkají už za pár měsíců. V červnu se totiž na WWDC světu představí iOS 13 a díky novému konceptu máme přibližnou představu, jak bude Dark Mode v rámci mobilního operačního systému od Applu vypadat.

Za návrhem stojí zahraniční server PhoneArena, který Dark Mode ukazuje na konceptu iPhonu XI. Chválihodné je, že se autoři nepouštěli do žádných extrémů a předvádějí tak návrh, jak by v tmavém režimu vypadalo současné uživatelské rozhraní iOS. Kromě domovské a uzamčené obrazovky tak můžeme vidět tmavý přepínač aplikací nebo Ovládací centrum.

Z tmavého prostředí budou těžit zejména iPhony X, XS a XS Max s OLED displejem, který zobrazuje dokonalou černou. Nejenom tedy že černá bude sytější, ale po přepnutí na Dark Mode bude uživatel šetřit baterii telefonu – neaktivní OLED prvek neprodukuje žádné světlo, čímž nespotřebovává energii a zobrazuje tak skutečnou černou. Benefitem bezesporu bude také příjemnější používání telefonu v nočních hodinách.

iOS 13 a jeho další novinky

Dark Mode možná bude patřit mezi hlavní novinky iOS 13, rozhodně však nebude jedinou. Podle dosavadních indicií by se měl nový systém pochlubit hned několika vylepšeními. Patřit mezi ně mají nové možnosti multitaskingu, přepracovaná domovská obrazovka, vylepšené Live Photos, upravená aplikace Soubory (Files), specifické funkce pro iPad a minimalistický ukazatel aktuální hlasitosti.

Nicméně prim bude hrát především projekt Marzipan, jenž umožní sjednotit iOS a macOS aplikace. Jeho využitelnost předvedl Apple už na loňské vývojářské konferenci, kdy do verze pro Mac překlopil iOS aplikace Diktafon, Domácnost a Akcie. Podobnou transformaci by měla společnost letos provést také u řady dalších aplikací a zejména pak projekt zpřístupnit také vývojářům aplikací třetích stran.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

    “Dark Mode možná bude patřit mezi hlavní novinky iOS 13”. Já dark mode také vyhlížím, ale pevně doufám, že nebude tou hlavní novinkou ?. Prijde mi minimalne usmevne, k cemu se vzdy upneme a jakou tomu prikladame vahu ??‍♂️

celý text

Čtěte více