Zavřít reklamu

Neuběhly ani dva týdny od začátku prodeje jablečného lokalizátoru AirTag a už se internetem šíří zprávy o jeho chystaném softwarovém vylepšení, které přijde spolu s operačním systémem iOS 14.6. Apple dnes totiž vydal již třetí vývojářskou beta verzi tohoto systému odhalující zajímavou novinku. Ačkoliv podle dosavadních informací to vypadá, že iOS 14.6 v porovnání s 14.5 moc vychytávek nepřinese, rozhodně potěší alespoň část vlastníků AirTagů. Změny se totiž konkrétně dotknou produktu ve ztraceném režimu – Ztraceno.

Poškrábaný AirTag

Jakmile totiž AirTag ztratíte, prostřednictvím nativní aplikace Najít jej musíte označit za ztracený. Následně se produkt nachází ve zmiňovaném režimu Ztraceno a pokud jej kdokoliv najde a přiloží k němu telefon, který se prostřednictvím NFC s lokalizátorem spojí, zobrazí se mu telefonní číslo vlastníka a zpráva, kterou si při aktivaci režimu zvolí. A přesně tady hodlá Apple přidat. V nové verzi operačního systému iOS si jablíčkáři budou moci vybrat mezi tím, zdali chtějí s nálezcem sdílet své telefonní číslo, nebo e-mailovou adresu. Prozatím každopádně není možné, aby se ostatním zobrazovalo zároveň číslo i adresa, což by teoreticky mohlo podstatně pomoct k lepšímu zastižení majitele.

Možná si můžete klást otázku, kdy se Apple chystá vypustit systém iOS 14.6 pro veřejnost. Tohle samozřejmě prozatím nemůže nikdo, kromě cupertinské společnosti, 100% potvrdit. Nejčastěji se ale hovoří o počátku června, konkrétně tedy při příležitosti vývojářské konference WWDC. Během té nám navíc budou odhaleny nové operační systémy.

.