Zavřít reklamu

Dnes jsou to již dva dny od poslední Apple Keynote, na které jablečná společnost představila opravdu mnoho různých novinek. Pro připomenutí se jednalo o lokalizační přívěšky AirTags, novou generaci Apple TV, kompletně přepracované iMacy a vylepšené iPady Pro. Co se týče AirTagů, tak jsme na ně čekali opravdu několik dlouhých měsíců a naštěstí jsme se konečně dočkali. AirTagy ale rozhodně nejsou jen tak ledajaké lokalizační přívěšky. Disponují totiž ultra-širokopásmovým čipem U1 a dokáží tak fungovat v síti Najít, díky čemuž je možné jejich polohu určit prakticky kdekoliv na světě.

V případě, že se vám podaří předmět, který máte opatřený AirTagem, ztratit, tak na přívěšku můžete vzdáleně aktivovat režim ztráty. Jakmile po aktivaci tohoto režimu někdo k AirTagu přiloží iPhone, tak může jednoduše prostřednictvím odkazu zobrazit, komu předmět patří – tímto způsobem využití AirTagů demonstroval samotný Apple při představení. Pravdou ale je, že identifikaci AirTagu poté, co na něm dojde k aktivaci režimu ztráty, může provést prakticky každý uživatel chytrého telefonu. Jedinou podmínkou je, aby samotné zařízení disponovalo NFC. Tuto technologii v dnešní době nabízí prakticky každý telefon, včetně iPhonů a zařízení s Androidem.

Jakmile uživatel svůj chytrý telefon s NFC k AirTagu přiblíží, tak se mu zobrazí notifikace, prostřednictvím které se dozví vše důležité. Součástí těchto informací bude sériové číslo AirTagu, datum označení předmětu jakožto ztraceného a chybět nebude ani kontakt na majitele, aby bylo možné domluvit se na případném vrácení. I přesto, že mohou uživatelé zařízení s Androidem zobrazit informace o AirTagu, tak pořád platí, že je nebudou schopni využívat a nastavit. Abyste mohli AirTag nastavit, tak potřebujete mít iPhone a aplikaci Najít. Cena jednoho AirTagu je 890 Kč, sadu čtyř pak pořídíte za výhodnou cenu 2 990 Kč. Předobjednávky startují už zítra, tedy 23. dubna, odeslání prvních kusů pak proběhne 30. dubna.

.