Zavřít reklamu

Dnes jsou to již dva dny od poslední Apple Keynote, na které jablečná společnost představila opravdu mnoho různých novinek. Pro připomenutí se jednalo o lokalizační přívěšky AirTags, novou generaci Apple TV, kompletně přepracované iMacy a vylepšené iPady Pro. Co se týče AirTagů, tak jsme na ně čekali opravdu několik dlouhých měsíců a naštěstí jsme se konečně dočkali. AirTagy ale rozhodně nejsou jen tak ledajaké lokalizační přívěšky. Disponují totiž ultra-širokopásmovým čipem U1 a dokáží tak fungovat v síti Najít, díky čemuž je možné jejich polohu určit prakticky kdekoliv na světě.

V případě, že se vám podaří předmět, který máte opatřený AirTagem, ztratit, tak na přívěšku můžete vzdáleně aktivovat režim ztráty. Jakmile po aktivaci tohoto režimu někdo k AirTagu přiloží iPhone, tak může jednoduše prostřednictvím odkazu zobrazit, komu předmět patří – tímto způsobem využití AirTagů demonstroval samotný Apple při představení. Pravdou ale je, že identifikaci AirTagu poté, co na něm dojde k aktivaci režimu ztráty, může provést prakticky každý uživatel chytrého telefonu. Jedinou podmínkou je, aby samotné zařízení disponovalo NFC. Tuto technologii v dnešní době nabízí prakticky každý telefon, včetně iPhonů a zařízení s Androidem.

Jakmile uživatel svůj chytrý telefon s NFC k AirTagu přiblíží, tak se mu zobrazí notifikace, prostřednictvím které se dozví vše důležité. Součástí těchto informací bude sériové číslo AirTagu, datum označení předmětu jakožto ztraceného a chybět nebude ani kontakt na majitele, aby bylo možné domluvit se na případném vrácení. I přesto, že mohou uživatelé zařízení s Androidem zobrazit informace o AirTagu, tak pořád platí, že je nebudou schopni využívat a nastavit. Abyste mohli AirTag nastavit, tak potřebujete mít iPhone a aplikaci Najít. Cena jednoho AirTagu je 890 Kč, sadu čtyř pak pořídíte za výhodnou cenu 2 990 Kč. Předobjednávky startují už zítra, tedy 23. dubna, odeslání prvních kusů pak proběhne 30. dubna.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.