Zavřít reklamu
iWant

iOS 11 je po dvou týdnech na méně zařízeních, než byl loni iOS 10

iWant

Máme za sebou další úterý a to znamená, že se můžeme podívat na to, jak si vede nový iOS 11 co se týče množství instalací. Poprvé se tato statistika objevila po čtyřiadvaceti hodinách, následovalo shrnutí po týdnu. Včera v 19:00 to byly přesně dva týdny, co Apple nový operační systém pro iPhone, iPod Touch a iPad uvolnil a jak se zdá, tzv. adoption rate stále výrazně pokulhává za loňským iOS 10.

Včera večer byl nový operační systém iOS 11 nainstalovaný na 38,5%  ze všech dostupných iOS zařízení, alespoň dle dat společnosti Mixpanel. Na první pohled se může zdát, že se jedná o slušné číslo, vzhledem ke čtrnáctidennímu fungování nového iOS. Oproti loňskému roku a iOS 10 jde však o velký krok zpět. Na konci loňského září (tedy čtrnáct dní po uvedení) bylo iOS 10 nainstalováno na více než 48% všech aktivních iOS zařízení. Stále se tak opakuje trend značící obecně pomalejší přechod na nový operační systém.

Oficiální iOS 11 galerie:

Za prvních 24 hodin se nový iOS dostal na 10% zařízení, po týdnu byl na 25,3% zařízení. Za další týden si tedy připsal dalších 13%. Dosluhující iOS 10 je stále na téměř 55% všech zařízení a prohození pozic by těchto dvou systémů by mělo nastat někdy v následujícím týdnů.

Je otázkou, proč je přechod na novou verzi o tolik pomalejší, než byl loni. Důvodů proto může být několik. Nekompatibilita s hardwarem by nemusela být takovým problémem, neboť aby pro vás nebyla „jedenáctka“ dostupná, museli byste mít iPhone 5 (nebo 5C) či opravdu starý iPad. Mnoho uživatelů může nelibě nést fakt, že jim pod novým operačním systémem nemusí fungovat jejich oblíbené aplikace, které nebyly aktualizovány na 64bitové instrukční sady. Věřím, že velká část uživatelů také čeká, až Apple opraví chyby, které se v nové verzi nachází (a že jich pro jednou není málo). V zahraničí mohou také uživatelé čekat na to, až se do iOS 11 přidají některé funkce, jako například placení přes iMessage, které by mělo dorazit s verzí 11.1. Jak jste s novým iOS spokojeni vy? Vyplatil se přechod z iOS 10?

Zdroj: Macrumors