Zavřít reklamu

Vývojářské i veřejné betatestování je prakticky u konce. Již příští týden se majitelé kompatibilních iPhonů a ostatních jablečných produktů dočkají nových systémů, konkrétně v podobě iOS a iPadOS 15, watchOS 8 a tvOS 15. Tyto systémy byly představeny již před několika měsíci na vývojářské konferenci WWDC21. Nové systémy přináší mnoho nových funkcí, konkrétně třeba v aplikacích Poznámky, FaceTime a částečně i Fotky.

Na své si však přijdou i samotní vývojáři aplikací třetí strany. Ti totiž mají k dispozici nová API rozhraní, například v podobě rozšíření Safari, integrace Shazamu nebo třeba podpory nového režimu Soustředění s jimi vytvořenými aplikacemi. Vývojáři, kteří jsou na tyto změny již připraveni, od nynějších chvil mohou své aplikace či aktualizace odeslat do App Storu.

Představení iOS 15 na WWDC21:

Jediný jablečný operační systém, u kterého zasílání nových verzí aplikací není možné, je prozatím macOS Monterey. Aktualizaci na jablečné počítače by měl Apple vypustit někdy později v letošním roce – ostatně stejně tomu bylo i vloni. K odesílání aplikací do App Storu pro jablečné telefony, tablety a hodinky bude zapotřebí, abyste měli ve svém Macu nainstalovaný Xcode 13 RC.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.