Zavřít reklamu

Podobu iOS 15 známe už z června, kdy ji Apple odhalil v rámci své konference WWDC21. Ostré verze jsme se pak dočkali v září, přičemž v říjnu přišla první velká aktualizace na iOS 15.1. I když ta dohnala nějaké resty, pořád nemůžeme využívat všechny novinek, které nám Apple vlastně představil. Mnohé by však měla napravit aktualizace na verzi 15.2, kterou už Apple odeslal k testování vývojářům. 

Ostrá verze iOS 15 přinesla režim Soustředění, funkci Živý text, vylepšila Safari, Zprávy, Oznámení, nebo Spotlight. Mnoho funkcí, které však Apple v rámci WWDC21 zmínil, s ostrou verzí nakonec nepřišly. Také proto jsme se s iOS 15.1 dočkali zejména funkce SharePlay, iPhony 13 Pro pak dostaly avizovaný ProRes režim nebo možnost vypnutí přepínání makra u fotoaparátu. Jenže pořád je zde prostor pro další náležitosti, o kterých již poměrně dlouhou dobu víme, užívat si jich ale nemůžeme.

Skrýt můj e-mail 

Apple nicméně aktuálně odeslal vývojářům druhou beta verzi iOS 15.2, která mnohé slíbené funkce skutečně přinese. Jednou z těch důležitých je Skrýt můj e-mail. Jedná se o funkci předplatitelů iCloud+, která jim umožní uchovat osobní e-mailovou adresu v soukromí vytvořením náhodné, jedinečné adresy. iOS 15.2 beta 2 přitom umožňuje použití funkce Skrýt můj e-mail přímo z výchozí aplikace Mail. Při psaní nového e-mailu jednoduše klepnete na pole Od a vyberte Skrýt můj e-mail, abyste vytvořili náhodnou adresu, která bude přesměrována do vaší skutečné osobní e-mailové schránky.

Skrýt můj e-mail

Odkazované kontakty 

Legacy Contacts byly uživatelům beta verze iOS 15 k dispozici až do jejího čtvrtého vydání, poté je však Apple odstranil. Jde v podstatě o způsob, jak umožnit blízkým a důvěryhodným přátelům přístup k vašim datům v případě nešťastné události, tedy smrti. Tyto kontakty, které je třeba předem schválit, mají přístup ke kompletním datům z vašeho účtu a mohou si tak stáhnout fotografie, poznámky, videa, dokumenty a mnoho dalšího. I tato dříve oznámená novinka přijde s iOS 15.2.

odkazované kontakty

Další novinky 

Aplikace Najít dostane možnost proaktivně vyhledávat neznámé AirTagy, které vás mohou sledovat, aniž byste museli čekat, až se spustí funkce bezpečnostního hlášení. Jak Apple poznamenává, AirTagy lze objevit pouze v případě, že nejsou v dosahu zařízení jejich majitele, tedy jsou od něho alespoň 50 metrů daleko. Díky tomu nebudete dostávat falešná hlášení, pokud se k vám jen někdo se svým AirTagem „přiblíží“.

airtagy

S podzimní aktualizací systémů Applu pak pravidelně přichází nová nálož emotikon. Jakmile tedy bude aktualizace dostupná, dočkáme se i jejich rozšíření. Kdy se tak ale stane není ještě známo, nicméně by to Apple mohl stihnout ještě do konce listopadu. 

.