Zavřít reklamu

Apple vydal aktualizace firmwaru sluchátek AirPods, AirPods Pro, Airpods Max a také Beats Solo Pro, Powerbeats 4 a Powerbeats Pro. Vyjma standardního vylepšení výkonu a opravy známých chyb jsou zde však dvě podstatné novinky – lepší podpora platformy Najít a Conversation Boost. Nejsou ale určené pro všechny modely. 

Firmware nese označení 4A400 a instaluje se automaticky. Žádný mechanizmus pro vynucení instalace přítomný není. Sluchátka se aktualizují, když jsou ve svém nabíjecím pouzdře a připojeny k zařízení. Funkci Conversation Boost představil Apple v rámci své červnové konference WWDC21 a je určena výhradně pro AirPody Pro. 

Využívá technologie izolace paprsků mikrofonu a strojového učení k zjištění lidských hlasů. Funkce je odladěna tak, aby se zaměřila na osobu hovořící přímo před uživatelem, což majitelům sluchátek trpícími problémy se sluchem usnadňuje konverzaci tváří v tvář. Jednoduše se tak nebudou muset naklánět uchem k hovořící osobě, aby lépe rozuměli. Funkce zároveň umí filtrovat rušivý hluk okolí.

Notifikace a nastavení za ztracené 

V rámci platformy Najít jste mohli své ztracené AirPody hledat už dříve. Šlo na nich zobrazit polohu nebo přehrát zvuk. Nyní se jejich integrace do služby ale značně rozrůstá. To však pouze pro modely AirPods Pro a AirPods Max. Ty se nově naučily funkci Najít poblíž, dostaly režim ztráty a umí upozornit, pokud je naleznete, ale zároveň pokud je zapomenete.

Díky tomu by se tak mohlo předejít nejen tomu, že na je na svých cestách nebudete moci používat, ale především, pokud vám vypadnou např. v kavárně. Díky jejich nastavení za ztracené také přichází možnost nechat sluchátka detekovat sítí Najít. V momentě, kdy se kolem nich vyskytne nějaké zařízení, bude vám aktualizovat jejich poloha na mapě, což je stejná funkce, jako v případě AirTagu. Případnému nálezci se po spárování sluchátek s jeho zařízením mohou zobrazit vaše kontaktní informace nebo vlastní zpráva s prosbou o navrácení.

Najít AirPody, ať jsou kdekoli 

Vzhledem k obsažení funkce Najít poblíž by to mohlo znamenat, že je budete moci hledat podobně, jako AirTag. Není tomu ale tak. AirTag totiž disponuje ultraširokopásmovým čipem U1 sloužící pro přesné vyhledávání, ten však AirPodům chybí. Budete se tak muset spolehnout na zjišťování přesnější polohy jen na základě připojení Bluetooth.

V aplikaci tak uvidíte pouze obecnou polohu sluchátek, nebo dokonce sluchátka, pokud hledáte jen jedno. Samo rozhraní přesného vyhledávání AirTagu je velice podobné. Ve středu displeje je zde zobrazen bod, který vám podle své velikosti a modrého zbarvení ukazuje, jak daleko od zařízení vlastně jste (AirTag ukazuje zbarvení zelené). Přesnou vzdálenost od sluchátek se nedozvíte. Jste zde ale textem alespoň informování, jestli jste ještě daleko, nebo se už blížíte. Vše samozřejmě v závislosti na signálu. Původně se očekávalo, že budou tyto novinky součástí iOS 15, Apple je však uvolnil až nyní. Je velice pravděpodobné, že až společnost představí AirPods 3. generace, budou tuto funkcionalitu obsahovat také. 

.