Zavřít reklamu

K představení nových operačních systémů došlo již na začátku minulého týdne. Za tu dobu jsme na našem magazínu zveřejnili hned několik článků s návody, ve kterých jste se mohli dozvědět více o nových funkcích. Z počátku se zdálo, že novinek je v iOS 15 a dalších systémech relativně málo – zdání však klamalo. Samotná prezentace od Applu byla totiž relativně zmatečná, což byl důvod k počátečnímu nenaplnění očekávání. Aktuálně jsou stále všechny nové operační systémy k dispozici pouze ve vývojářských beta verzích, pokud však patříte mezi opravdové nadšence, tak dost možná právě tyto verze systémů máte na svých zařízeních nainstalované. V tomto návodu se budeme věnovat nové funkci, která usnadní přechod ze starého iPhonu na nový.

iOS 15: Přechod na nový iPhone nikdy nebyl jednodušší

Pokud se ocitnete v situaci, kdy si pořídíte nový iPhone, tak můžete relativně jednoduše provést přenos veškerých dat. Stačí využít speciálního průvodce, který vám pomůže. Pravdou ale je, že tento přenos dat trvá relativně dlouhou dobu – bavíme se desítkách minut či dokonce hodinách. Záleží samozřejmě na tom, kolik dat se přenáší. V rámci iOS 15 však nově můžete využít speciální funkci, která vám pomůže se připravit na přechod na nový iPhone. Dostanete se k ní následovně:

  • Na vašem starém iPhonu s iOS 15 přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak níže rozklikněte sekci s názvem Obecné.
  • Tímto se ocitnete na další obrazovce, na které sjeďte úplně dolů a klepněte na Resetovat.
  • Zde už se nahoře nachází možnost Připravit pro nový iPhone, kterou otevřete.
  • Pak už se zobrazí samotný průvodce, ve kterém věnujte pozornost jednotlivým krokům.

Pro jedince, kteří mají aktivní zálohování na iCloud, se jedná o skvělou funkci především díky tomu, že se odešlou veškerá chybějící data na iCloud, společně s aktuálními verzemi aplikací, apod. To znamená, že po zapnutí nového iPhonu provedete pouze přihlášení k Apple ID, proklikáte se základními kroky a ihned poté budete moci začít iPhone využívat a nebude nutné na nic čekat, jelikož si jablečný telefon veškerá data stáhne z iCloudu „za pochodu“. Největší smysl má tato funkce ale pro jedince, kteří si iCloud nepředplácí. Pokud tohoto nového průvodce využijete, tak vám Apple zpřístupní neomezené místo na iCloudu zdarma. Do něj se uloží veškerá data z vašeho starého zařízení, díky čemuž pak budete nový iPhone i v tomto případě schopni okamžitě používat. Veškerá data zůstanou na iCloudu po dobu tří týdnů.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více