Zavřít reklamu

Pokud v létě plánujete nějaký výlet, tak vás s největší pravděpodobností zajímá, jaké zrovna bude počasí. Pokud bude pršet, anebo pokud budou bouřky, tak je logické, že ve většině případů výlet raději oddálíte na takové termín, kdy bude svítit slunce. Pomoci vám v tom mohou samozřejmě různé aplikace, kterých je v iOS k dispozici hned několik. Abyste je však nemuseli všechny zkoušet, tak jsme si pro vás připravili seznam pěti nejlepších aplikací na sledování počasí. Velice populární jsou také různé radary, pomocí kterých si můžete zobrazit bouřkové mraky. I na takové aplikace se podíváme. Nepředbíhejme však zbytečně a podívejme se na všech pět aplikací individuálně.

1. Meteoradar

Aplikace Meteoradar je v Česku velice oblíbená. Pokud se někoho zeptáte, jakou používá aplikaci na sledování počasí, tak vám s největší pravděpodobností odpoví právě Meteoradar. A není divu. Meteoradar je doopravdy skvělá aplikace, která plní svůj účel.  Jednak si můžete nechat zobrazit samozřejmě předpověď počasí, a jednak je také k dispozici i přehledná mapa zobrazující srážkové mraky. Celkový design aplikace lehce pokulhává, ale jak už jsem zmínil v úvodu, tak rozhodně aplikace plní svůj účel. I z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je aplikace Meteoradar skvělá.

[appbox appstore id566963139]

2. Ventusky

Ventusky je aplikace od českých vývojářů, která se v tuzemsku také těší veliké oblibě. Je to především kvůli novinek, které spousta ostatních aplikací nemá. K dispozici je kromě klasické předpovědi také možnost zobrazení radaru s dešťovými mraky, anebo také teplotní mapy. Dále je k dispozici například zobrazení pocitové teploty a nová funkce, která dokáže pomocí počítačových simulací zjistit přesnější přesun bouřkových mraků. Aplikace Ventusky vás vyjde v App Storu na 79 kroun. Za tuto cenu však získáte aplikaci, kde najdete takové funkce a ostatní možnosti, které ostatní aplikace nenabízí.

[appbox appstore 1280984498]

3. Počasí živě

Tato aplikace se vám rozhodně bude líbit hned na první pohled, a to z jediného důvodu – designová stránka. Ta je naprosto skvělá a hlavně moderní. Po spuštění aplikace se můžete ihned podívat, kolik je zrovna stupňů, a jaké je počasí. To vše je doplněno příjemným obrázkem v pozadí. Aplikace je ale samozřejmě skvělá i po funkční stránce, ve verzi zdarma však nenajdete zobrazení animovaných předpovědních map, a také se vám budou zobrazovat reklamy. Pokud dáte přednost oproti ostatním aplikacím designu, tak je aplikace Počasí živě to, co hledáte. Za malý poplatek navíc získáte další funkce, které určitě přijdou vhod.

[appbox appstore id749083919]

4. Yr.no

Yr.no je můj osobní favorit a ke sledování počasí používám nejčastěji právě tuto aplikaci. Ta zprostředkovává informace z norského meteorologického ústavu. Vy si je pak můžete zobrazit přímo v aplikaci Yr.no. Osobně musím říct, že mi aplikace vyhovuje jak z designového hlediska, tak také z toho funkčního. Musím říct, že za dobu několika měsíců, během kterých Yr.no používám, se mi snad nikdy nestalo, že by aplikace zobrazovala špatnou předpověď. Téměř pokaždé se trefila a když zrovna ne, tak jen o nějakou tu hodinku. Součástí aplikace je kromě předpovědi také několik map a grafů v přehledném rozpoložení. Yr.no můžu tedy po dlouhodobé zkušenosti určitě doporučit.

[appbox appstore 490989206]

5. iRadar CZ+

iRadar CZ+ je aplikace pro opravdové fajnšmekry. Stojí za ní soukromý český vývojář, který se rozhodl, že posune aplikace na sledování počasí na úplně novou úroveň. Zajímají vás například údaje v podobě teploty půdy, měření tlaku, anebo sondážní měření? Pokud ano, tak je iRadar CZ+ přímo pro vás. Pro obyčejného člověka je tato aplikace spíše nevyužitelná, avšak pokud se o počasí zajímáte více do hloubky, tak jste nyní našli to pravé ořechové. Design aplikace taktéž není nikterak úžasný, to se však ale dá prominout.

[appbox appstore id974745798]

Aplikací ke sledování počasí je doopravdy nespočet a je naprosto normální, že každý z nás může používat nějakou jinou. Do tohoto článku jsem se rozhodl vložit 5 nejoblíbenějších aplikací. Pokud se zde vaše aplikace nenachází, tak to rozhodně není kvůli tomu, že by nefungovala – jen se už do žebříčku prostě nevlezla. Na oplátku za to nám můžete do komentářů napsat, jakou aplikaci používáte ke sledování počasí vy.

iphone_pocasi_Fb
.