Zavřít reklamu

Hlasoví asistenti jsou v posledních letech využívání čím dál tím častěji. A není se čemu divit, jelikož jsou opravdu schopní a ovládat skrze ně můžete třeba celou domácnost, popřípadě samotné zařízení. Co se týče Siri, tedy hlasové asistentky od Applu, tak ta prozatím není k dispozici v českém jazyce. I přesto ji však uživatelé v Česku využívají, a to s nastavenou angličtinou, popřípadě jiným podporovaným jazykem. Jestliže se řadíte mezi jedince, kteří s cizím jazykem teprve začínají, tak se vám možná bude hodit nová funkce z iOS 16.

iOS 16: Jak nastavit pozastavení Siri

V případě, že se teprve učíte cizí jazyk, například angličtinu, tak na to z počátku musíte jít pomalu. Přesně pro takové uživatele přidal Apple v rámci iOS 16 funkci, díky které je možné Siri pozastavit, a to po vyslovení požadavku. To znamená, že jakmile Siri řeknete nějaký váš požadavek, tak nebude ihned mluvit, ale chvíli počká, abyste se mohli připravit. Aktivaci této funkce provedete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Zpřístupnění.
  • Tady pak sjeďte směrem dolů, a to až ke kategorii s názvem Obecné.
  • V rámci této kategorie lokalizujte a otevřete sekci Siri.
  • Následně o kus níže najděte kategorii s názvem Čas pozastavení Siri.
  • Tady už si jen stačí zvolit buď Pomalejší nebo Nejpomalejší možnost.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu s iOS 16 nastavit, aby se Siri po vyslovení vašeho požadavku pozastavila, díky čemuž bude mít uživatel chvilku času na to, aby nastražil uši a začal se soustředit na cizí jazyk. Pokud se tedy řadíte mezi začátečníky s angličtinou, němčinou, ruštinou či jiným jazykem, který Siri podporuje, tak tuto funkci rozhodně uvítáte. Siri lze navíc považovat za skvělého pomocníka k procvičování, jelikož si s ní takto můžete několikrát za den promluvit a nabrat tak větší slovní zásobu a zkušenosti.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.