Zavřít reklamu

Od letošní vývojářské konference WWDC uteklo již několik dnů. Pokud náš magazín pravidelně čtete, tak jistě víte, že jsme se na této konferenci dočkali představení nových operačních systémů, a to iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto systémy jsou aktuálně k dispozici v rámci vývojářských beta verzí a v redakci je samozřejmě, stejně jako každý rok, testujeme. Co se týče novinek, tak nejvíce jich je tradičně v novém iOS, mnoho se jich ale nachází i v ostatních systémech. Velmi příjemného vylepšení se dočkala nativní aplikace Zprávy, kde jsme se dočkali několika nových funkcí, které jsou u konkurence k dispozici již dlouhou dobu.

iOS 16: Jak odstranit odeslanou zprávu

Pokud Zprávy, potažmo iMessage, využíváte, tak už jste se prakticky jistě ocitli v situaci, kdy se vám nějakou zprávu podařilo poslat špatnému kontaktu. Zatímco v konkurenčních chatovacích aplikacích se nejedná o problém, jelikož zprávu jednoduše odstraníte, tak ve Zprávách to problém byl. Zde totiž možnost pro odstranění či úpravu odeslané zprávy doposud nebyla k dispozici, což často mohlo způsobit nemalé problémy. Z tohoto důvodu si většina uživatelů ve Zprávách moc dobře dává pozor, kam především citlivé zprávy odesílají. V iOS 16 si však již mohou oddechnout, jelikož zde je možné odeslané zprávy odstranit, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do Zpráv.
  • Jakmile tak učiníte, tak otevřete konkrétní konverzaci, kde chcete zprávu smazat.
  • Na vámi odeslané zprávě následně podržte prst.
  • Objeví se malé menu, ve kterém klepněte na možnost Zrušit odeslání.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné ve Zprávách na iPhonu s nainstalovaným iOS 16 odstranit odeslanou zprávu. Nutno zmínit, že takto lze samozřejmě odstranit pouze iMessage, nikoliv klasická SMS. Navíc k tomu, od odeslání má odesilatel na odstranění přesně 15 minut. Pokud dojde k prošvihnutí této doby, tak už následně zprávu smazat nelze. Čtvrt hodiny ale zcela jistě musí pro uvědomění se dostačovat. Na konec je jen nutné zmínit, že tato funkce je opravdu k dispozici pouze v iOS 16. Pokud tedy někomu odešlete zprávu na starší iOS a u sebe ji smažete, tak druhá strana zprávu stále uvidí – a to platí i pro úpravy. Doufejme tedy, že se s tímto Apple do veřejného vydání nějakým způsobem popere, abyste měli vždy jistotu toho, že se zpráva odstraní či upraví, a to i ve starších verzích iOS.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více