Zavřít reklamu

Telefony už v dnešní době dávno neslouží pouze k volání a psaní klasických SMS zpráv. Využít je můžete ke konzumaci obsahu, hraní her, sledování pořadů či chatování napříč komunikačními aplikacemi. Co se těchto chatovacích aplikací týče, tak jich je k dispozici opravdu nespočet. Zmínit můžeme nejpopulárnější WhatsApp, Messenger či Telegram, nutno ale zmínit, že takovou aplikaci, potažmo službu, má i Apple. Jmenuje se iMessage, nachází se v rámci nativní aplikace Zprávy a slouží k bezplatné komunikaci všech uživatelů Apple produktů. Pravdou ale je, že v iMessage chyběly relativně zásadní funkce, což se naštěstí konečně s příchodem iOS 16 mění.

iOS 16: Jak upravit odeslanou zprávu

Určitě už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste někomu odeslali zprávu a následně jste zjistili, že jste v ní chtěli něco napsat jinak. Ve většině případech tohle uživatelé řeší tak, že zprávu, popřípadě její část, napíšou znova a na začátek či konec zprávy umístí hvězdičku, která se ve spojení s opravnými zprávami používá. Tohle řešení je funkční, avšak samozřejmě ne tak elegantní, jelikož je nutné zprávu psát znova. Ostatní komunikační aplikace ve většině případech nabízí možnosti úprav odeslané zprávy a tato změna s iOS 16 přichází i do iMessage. Odeslanou zprávu tak upravíte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do Zpráv.
  • Jakmile tak učiníte, tak otevřete konkrétní konverzaci, kde chcete zprávu smazat.
  • Na vámi odeslané zprávě následně podržte prst.
  • Objeví se malé menu, ve kterém klepněte na možnost Upravit.
  • Následně se ocitnete v rozhraní pro úpravu zprávy, kde přepište, co potřebujete.
  • Po provedení úprav pak už jen stačí klepnout na tlačítko fajfky v modrém pozadí.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy na vašem iPhonu v iOS 16 jednoduše upravit již odeslanou zprávu. Jakmile úpravu provedete, tak se pod zprávou, vedle textu Doručeno či Přečteno, objeví také text Upraveno. Nutno zmínit, že po úpravě už nebude možné zobrazit předchozí verzi, zároveň se k ní ani nebude možné žádným způsobem vrátit, což je dle mého názoru dobře. Zároveň je důležité říct, že úpravy zpráv opravdu fungují jen v iOS 16 a v dalších systémech této generace. Pokud tedy upravíte zprávu v konverzaci s uživatelem, který má starší iOS, tak se mu úprava jednoduše nezobrazí a zpráva zůstane v původní podobě. To může být samozřesmartjmě problém, a to především u uživatelů, kteří mají ve zvyku neaktualizovat. Ideálně by tak měl Apple po oficiálním vydání přijít s nějakou plošnou a povinnou aktualizací Zpráv, která přesně tomuto zamezí. Uvidíme, jak se s tím kalifornský gigant popere, ještě na to má dost času.

úprava zprávy ios 16
.