Zavřít reklamu

Jednou ze skvělých funkcí, se kterou přišel Apple v novém iOS 16, je Sdílená knihovna na iCloudu. Pokud si ji nastavíte a aktivujete, tak se vám vytvoří sdílená knihovna, kterou je možné sdílet s vícero uživateli. Následně do této sdílené knihovny mohou všichni účastníci přidávat obsah, což se hodí například v rodině, anebo u blízkých přátel. Co se přidávání obsahu týče, tak ten se může do sdílené knihovny ukládat přímo z Fotoaparátu, popřípadě je možné jej zpětně přidat z nativní aplikace Fotky. Se sdíleným obsahem pak mohou účastníci dále pracovat, tj. upravovat jej, sdílet, mazat a další.

iOS 16: Jak deaktivovat automatické sdílení z Fotoaparátu do sdílené knihovny

Jak už jsem zmínil výše, tak obsah do sdílené knihovny je možné přidávat různými způsoby – mimo jiné přímo z Fotoaparátu, pokud jste si tuto možnost v průvodci aktivovali. Pro uložení do sdílené knihovny je nutné v levém horním rohu klepnout na ikonu panáčka, čímž cílovou knihovnu změníte. Avšak knihovna se na sdílenou může přepnout i automaticky, například pokud se s účastníky budete nacházet na stejném místě. Ne ve všech případech ale tohle uživatelům musí vyhovovat, takže by je mohlo zajímat, jak automatické přepínání vypnout. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte kolonku Fotky.
  • Následně níže v kategorii Knihovna rozklikněte sekci Sdílená knihovna.
  • Zde pak otevřete řádek s názvem Sdílení z aplikace Fotoaparát.
  • Nakonec tady stačí klepnutím zaškrtnout možnost Sdílet ručně.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu deaktivovat automatické sdílení obsahu z Fotoaparátu do Sdílené knihovny fotek na iCloudu. Tímto eliminujete případné omylné uložení osobních fotek do sdílené knihovny, což by v některých případech nemuselo být úplně vhodné. Pokud byste ale naopak chtěli automatické přepínání pro ukládání do sdílené knihovny aktivovat, stačí zaškrtnout možnost Sdílet automaticky.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.