Zavřít reklamu

Před několika dny jsme se na letošní druhé konferenci od Applu, konkrétně na WWDC22, dočkali tradičně představení nových operačních systémů. Pro připomenutí se jednalo o představení iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a tvOS 16. Všechny tyto operační systémy již samozřejmě na našem magazínu testujeme a přinášíme vám články, ve kterých se věnujeme novinkám. Díky tomu si je vývojáři mohou již nyní vyzkoušet a obyčejní uživatelé zase alespoň ví, na co se můžou těšit. Vylepšení se v rámci iOS 16 dočkala také aplikace Kontakty, která je opět o něco schopnější.

iOS 16: Jak jednoduše sloučit duplikáty kontaktů

Co se týče nativní aplikace Kontakty v iOS, tak pro mnoho uživatelů jednoduše není ideální, a to z důvodu absence několika funkcí, které jsou k dispozici u konkurence. Na druhou stranu, zcela obyčejným uživatelům zcela jistě nativní Kontakty vyhovují a Apple se dokonce snaží tuto aplikaci postupně vylepšovat. S příchodem iOS 16 jsme se dočkali možnosti pro jednoduché sloučení duplicitních kontaktů. Pro tuto akci bylo doposud nutné využít aplikaci třetí strany, což už je ale minulostí. Takto lze v iOS 16 duplikáty kontaktů vyřešit:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Kontakty.
    • Popřípadě můžete samozřejmě otevřít aplikaci Telefon a dole se přesunout do sekce Kontakty.
  • V případě, že se ve vašem seznamu kontaktů objevují duplikáty, tak v horní části obrazovky pod vaši vizitkou klepněte na Byly nalezeny duplikáty.
  • Následně už se ocitnete v rozhraní, kde lze duplikáty jednoduše sloučit nebo ignorovat.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné v iOS 16 jednoduše sloučit (či ignorovat) duplikáty kontaktů. Jakmile se do výše uvedené sekce přesunete, tak můžete dole klepnout na Sloučit, čímž dojde ke sloučení všech duplikátů, popřípadě lze klepnout na Ignorovat vše pro odstranění všech upozornění na duplikáty. Každopádně, pokud chcete duplikáty řešit individuálně, tak můžete. Stačí, abyste konkrétní duplikát otevřeli, čímž se vám zobrazí veškeré podrobnosti. Pak zase stačí dole klepnout podle potřeby na Sloučit nebo Ignorovat.

.