Zavřít reklamu

Nedílnou součástí prakticky každého operačního systému od Applu je Safari, tedy nativní jablečný internetový prohlížeč. Kalifornský gigant se samozřejmě neustále snaží svůj prohlížeč všemožně vylepšovat. Několika vylepšení jsme se dočkali také v rámci iOS 16, který jablečná společnost představila před několika měsíci po boku s iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Součástí Safari je mimo jiné už delší dobu možnost pro automatické generování hesla při vytváření nového profilu, které se následně může samozřejmě uložit přímo do klíčenky. A právě v této kategorii generování hesel přišel Apple v iOS 16 s vylepšením.

iOS 16: Jak v Safari při vytváření nového účtu vybrat jiné doporučené heslo

Webové stránky mohou mít pro heslo k uživatelskému účtu různé požadavky. Na některých stránkách je nutné zadat malé a velké písmeno, číslici a speciální znak, jinde zase například speciální znaky nemusí být podporované – tohle však Apple prozatím neumí rozpoznat. Dobrou zprávou ale je, že pokud dojde k vyplnění hesla, které není možné použít, popřípadě které nechcete použít, tak si nově v iOS 16 můžete vybrat z vícero typů. Stačí, abyste postupovali následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 16 přesunuli do Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak si otevřete konkrétní webovou stránku a přesuňte se do sekce pro založení profilu.
  • Následně do příslušného pole zadejte přihlašovací jméno, a poté se přepněte do řádku pro heslo.
  • Tímto se automaticky vyplní silné heslo, pro jehož potvrzení stačí níže klepnout na Použít silné heslo.
  • Jestliže vám ale heslo nesedí, tak stačí, abyste dole klepnuli na možnost Další volby…
  • Tímto se otevře malé menu, ve kterém se nachází možnosti pro vybrání vlastního hesla, upravení vygenerovaného hesla a využití hesla bez speciálních znaků či pro snadné psaní.

Pomocí výše uvedeného postupu si tedy v Safari na iPhonu s iOS 16 můžete při zakládání nového uživatelského účtu vybrat, jaké heslo se použije. Ve výchozím nastavení se používá silné heslo, které obsahuje malá a velká písmena, číslice a speciální znaky a je vždy rozděleno po šesti znacích pomlčkou. Zvolíte-li možnost Bez speciálních znaků, tak se vytvoří jen heslo s malými a velkými písmeny a číslicemi. Možnost Snadné psaní pak vytvoří heslo s kombinací malých a velkých písmen, číslic a speciálních znaků, avšak tak, aby se vám nějakým způsobem heslo lépe psalo.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.