Zavřít reklamu

Sdílená knihovna fotek na iCloudu je jednou z nových funkcí, které jsou k dispozici v iOS 16 a potažmo také v dalších nových systémech. Všechny nově představené systémy jsou i nadále k dispozici pouze v rámci beta verzí pro vývojáře a testery, i přesto si je ale instalují i někteří obyčejní uživatelé. Na našem magazínu se samozřejmě věnujeme všem novinkám z těchto nových systémů, včetně zmíněné Sdílené knihovny fotek na iCloudu. Pokud si ji aktivujete a nastavíte, tak se vám vytvoří speciální sdílená knihovna, kterou můžete sdílet se svými nejbližšími, tj. například s rodinou či přáteli, což rozhodně přijde vhod.

iOS 16: Jak přesunout fotky z osobní knihovny do sdílené

Obsah se do sdílené knihovny může přidávat automaticky, a to přímo z Fotoaparátu, což si můžete nastavit buď v průvodci, anebo v nastavení samotné funkce. To znamená, že systém může například vyhodnotit, že se nacházíte s vybranými uživateli na stejném místě, a tak aktivuje ukládání do sdílené knihovny, popřípadě si samozřejmě můžete mezi ukládáním do osobní nebo sdílené knihovny přepínat ručně. Kromě toho je ale možné obsah do sdílené knihovny vkládat ručně, a to zpětně z aplikace Fotky. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste si na vašem iPhonu s iOS 16 otevřeli nativní aplikaci Fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak si najděte a rozklikněte obsah, který chcete do sdílené knihovny přesunout.
  • Následně v pravém horním rohu obrazovky klepněte na ikonu tří teček v kroužku.
  • Tímto se otevře menu, ve kterém stiskněte možnost Přesunout do sdílené knihovny.
  • Nakonec stačí, abyste tuto akci klepnutím na Přesunout do sdílené knihovny potvrdili.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 jednoduše přesunout již existující fotky či videa z osobní knihovny do té sdílené. Samozřejmě je takto možné přesunout i více obsahu najednou – stačí, abyste si ho ve Fotkách označili, následně klepněte na ikonu tří teček v kroužku vpravo dole a zvolte možnost Přesunout do sdílené knihovny.

.