Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

I když bylo v novém iOS 9 představeno mnoho nových zajímavých funkcí, uživatelé volají hlavně po lepší správě a větší šetrnosti baterie. Apple právě i na této oblasti zapracoval a v iOS 9 přináší novinky, které mají výdrž baterie iPhonů a iPadů zvýšit.

Apple začal na vývojáře tlačit, aby při kódování své aplikace směrem k nižším nárokům na spotřebu optimalizovali. Sami inženýři Applu vylepšili chování iOS, v nové verzi se nerozsvítí při příchozí notifikaci displej iPhonu, když bude položen displejem dolů, protože na něj uživatel stejně nevidí.

Díky novému menu budete mít také kontrolu a přehled nad tím, co spotřebovává baterii nejvíce, jak dlouho jste jednotlivé aplikace používali a co přesně aplikace dělá na pozadí. Některé optimalizační metody dokonce náročnější úlohy v aplikaci ponechají až na dobu, kdy budete připojeni na Wi-Fi a nebo třeba nabíjet. Pokud nebude aplikace využívána, přejde do jakéhosi „absolutně úsporného“ režimu, aby šetřila baterii co nejvíce.

Jak tvrdí samotný Apple, iOS 9 bude již na existujících zařízeních podávat skvělé výsledky, kde by se baterie měla vybít až o minimálně jednu hodinu později, aniž by musel být proveden hardwarový zákrok. Až na podzim nejspíš uvidíme, jak budou spořící novinky v iOS 9 fungovat v praxi. První betaverze zatím podle ohlasů těch, co již nový systém testují, naopak žere baterku ještě víc než iOS 8. Ale to je při vývoji běžné.

Continuity už půjde i bez Wi-Fi
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Funkci Continuity není třeba dlouze představovat – jedná se například o možnost přijímání hovorů z iPhonu na Macu, iPadu nebo hodinkách Watch. Dosud předávání hovorů z jednoho zařízení do druhého fungovalo jen ve chvíli, kdy byly všechny připojené na stejné Wi-Fi síti. To se však s příchodem iOS 9 změní.

Apple to během keynote nesdělil, ale americký operátor T-Mobile za něj prozradil, že přesměrovávání hovorů v rámci Continuity nově nebude vyžadovat Wi-Fi, poběží přes mobilní síť. Právě T-Mobile je první operátor, kdo bude tuto novinku podporovat, a lze očekávat, že další operátoři budou následovat.

Fungování Continuity přes mobilní síť má jednu velkou výhodu – i když nebudete mít telefon zrovna po ruce, přesto budete moci na svém iPadu, Macu nebo hodinkách přijmout hovor, neboť se bude jednat o propojení na bázi Apple ID. Jaká bude situace v České republice, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: The Next Web (1, 2)

Diskuze k článku

  Mohli by umoznit telefonovat aj na iPade so sim kartou. Necham taky ipad doma, v praci mam imac a dovolam sa cez ten ipad a aj mne mozu volat.

  Hloupost, když chcete volat z iPadu tak are Face Time nebo FT Audio.

  Ale FT funguje iba medzi Apple zariadeniami a iba cez internet.

  Ja som pisal o tom, ze mam iPad so sim kartou a ak niekto na to cislo vola, tak mozem prevziat hovor cez Continuity aj ked mam iPad doma a som v praci, kde mam iMac alebo macbook.

  Já mám taky iPad so Sim kartou. Na kartě je pouze tarif na LTE a číslo nikomu nedávám, jak jednoduché. iPad není telefon.

  Az Ipad Air 5, bude umet telefonovat a zase to bude „super novinka“ jako splitscreen a spol kterej byl doted zbytecnej, ale az s iOS 9 dava smysl…

  Nebyl zbytečnej, spíše na to iOS nebyl připravenej…

  Nutno podotknout, že asi řeknu klišé, ale byl jsem schopen bez něj fungovat, ale to si koleduje o označení iOvce :-(

  GSM hovory na iPadu jsou off topic. Co se týká IOS, tak si zvykněte že Apple funkce přidává postupně a pomalu. Viz. Steve Jobs od Waltera Isacsona.

  Vzdycky jsem se tesil na novy ios. Ted se tesim ze po stateni ios9 vudu mit uz brzy 10!!! Ano kupuji si pak ihned lumii s win10

  Eplu uz mam plne zuby

  Zajímavé věci se chystají, hlavně jsem zvědav jak se vývojáři popasují s ODR (On-Demand Resources), stáhne se jádro aplikace a zbytek se pak dotahá při hraní, případně pokud není na zařízení místo, promaží se cache :-)

celý text

Čtěte více