Zavřít reklamu

Výdrž baterie patří mezi vlastnosti, se kterými asi zatím žádný majitel Apple Watch není stoprocentně spokojený. Naštěstí existuje poměrně dost kroků, které můžete podniknout pro to, aby baterie vašich Apple Watch vydržela alespoň o něco déle. V dnešním článku si představíme pět způsobů, kterými můžete prodloužit výdrž baterie Apple Watch.

Deaktivace Always-On displeje

Pokud máte Apple Watch Series 5 a novější, můžete výdrž jejich baterie prodloužit deaktivací Always-On displeje. Stačí, když na vašich hodinkách spustíte Nastavení a klepnete na Zobrazení a jas. Zde klepněte na Vždy zapnuto a deaktivujte příslušnou funkci. Always-On displej můžete dočasně deaktivovat také tak, že na hodinkách aktivujete Ovládací centrum a klepnete na ikonku dvou masek, čímž aktivujete režim kina.

Vypnutí aplikací na pozadí

Pokud chcete alespoň o kousek prodloužit výdrž baterie vašich Apple Watch, můžete zkusit také povypínat běžící aplikace. Stiskem postranního tlačítka aktivujete zobrazení běžících aplikací. Jednotlivé aplikace pak povypínáte tak, že panel s vybranou aplikací posunete na displeji směrem doleva. Nakonec postačí klepnout na ikonku křížku.

Úspora energie při cvičení

Další z možností, jak prodloužit výdrž baterie vašich chytrých jablečných hodinek, je úsporný režim v průběhu cvičení. Upozorňujeme ale na to, že v případě aktivace úsporného režimu nebude v průběhu cvičení docházet k měření srdečního tepu. Pro aktivaci úsporného režimu při cvičení spusťte na spárovaném iPhonu nativní aplikaci Watch a klepněte na Cvičení. Zde poté aktivujte položku Úsporný režim.

Deaktivace rozsvícení displeje při zvednutí zápěstí

Apple Watch mimo jiné nabízí také užitečnou funkci, v jejímž rámci se vám displej hodinek rozsvítí, kdykoliv zvednete zápěstí. Tato funkce má ale své stinné stránky v podobě vlivu na rychlejší spotřebu baterie. Pokud ji chcete deaktivovat, spusťte na spárovaném iPhonu aplikaci Watch, zamiřte do Zobrazení a jas a zde v sekci Probouzení deaktivujte položku Probudit zvednutím zápěstí.

Správa aplikací

Vliv na spotřebu baterie vašich Apple Watch mohou mít i některé procesy, které běží na pozadí – může se jednat například o aktualizaci aplikací. Pro správu těchto procesů spusťte na spárovaném iPhonu aplikaci Watch a klepněte na Obecné. Klepněte na Aktualizace aplikací na pozadí a poté buďto deaktivujte jednotlivé aplikace, nebo všechny najednou deaktivací položky Aktualizace aplikací na pozadí.

.