Zavřít reklamu

Od nových produktů z dílny společnosti Apple požaduje každý z nás vždy trochu něco jiného, minimálně na jedné požadované vlastnosti se ale shodneme asi všichni – co možná nejdelší výdrž baterie. Výdrž baterie bývá častým problémem u Apple Watch, podle nejnovějších zpráv by se ale již letošní generace chytrých hodinek od Applu mohla v tomto směru konečně dočkat vylepšení.

Face ID pod displejem budoucích iPhonů

Představení nových iPhonů se nezadržitelně blíží, a spolu s tím také stoupá počet spekulací a odhadů, souvisejících nejen s letošními modely, ale i s těmi příštími. Již nějakou dobu se mluví o tom, že by Apple mohl u svých budoucích smartphonů zmenšit výřez v horní části displeje, případě dokonce umístit senzory pro snímání Face ID pod sklo displeje. Letošní modely iPhonů poddisplejové Face ID s největší pravděpodobností nenabídnou, mohli bychom se ho ale dočkat u iPhonu 14. Leaker Jon Prosser zveřejnil tento týden údajné úniky renderů iPhonu 14 Pro Max. Smartphone na snímcích je opatřen výřezem ve tvaru takzvaného průstřelu. K možnému umístění Face ID senzorů pod displej budoucích iPhonů se vyjádřil také analytik Ross Young.

Podle jeho názoru společnost Apple na této změně skutečně pracuje, příslušné práce ale nejsou zatím dotažené do konce, a na poddisplejové Face ID si budeme muset asi ještě nějakou dobu počkat. Young se přiklání k přítomnosti poddisplejového Face ID u iPhonu 14, a rovněž podotýká, že umístění Face ID senzorů pod sklo displeje iPhonu by mohlo být jednodušší než ukrytí hlavního fotoaparátu – právě to by mohlo být důvodem přítomnosti zmíněného výřezu ve tvaru průstřelu. K teorii o přítomnosti poddisplejového Face ID u iPhonů 14 se přiklání také další ze známých analytiků, Ming-Chi Kuo.

Lepší výdrž baterie Apple Watch Series 7

Jednou z věcí, na které si snad u všech generací Apple Watch uživatelé neustále stěžují, je relativně malá výdrž baterie. Přestože se Apple neustále chlubí snahou tuto vlastnost svých chytrých hodinek vylepšovat, pro řadu uživatelů to stále ještě není ono. Leaker s přezdívkou PineLeaks zveřejnil v průběhu uplynulého týdne zajímavé informace, u kterých se odvolává na své vlastní spolehlivé zdroje z řad dodavatelských řetězců společnosti Apple.

V sérii twitterových příspěvků prozradil PineLeaks zajímavé detaily o třetí generaci sluchátek AirPods, která by měla ve srovnání s předchozí generací nabídnou až o 20 % větší baterii a bezdrátové nabíjecí pouzdro coby standardní součást základní výbavy. Kromě toho ale PineLeaks ve svých příspěvcích zmiňuje, že by v letošním roce mělo konečně dojít k tak dlouho očekávanému prodloužení výdrže baterie u Apple Watch. Nezbývá, než se nechat překvapit. Apple své nové produkty představí 14. září v sedm hodin večer našeho času.

 

.