Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi uživatele Apple Watch, tak vám s největší pravděpodobností minulý týden neuniklo vydání veřejné verze watchOS 7. Tato nová verze hodinkového operačního systému přichází hned s několika skvělými funkcemi, například s analýzou spánku či upozorněním pro mytí rukou. Pokud jste si watchOS 7 nainstalovali na nějaké novější Apple Watch, tak s největší pravděpodobností žádné problémy nemáte. Pokud jste však naopak tento systém nainstalovali například na Apple Watch Series 3, tak se kromě výkonnostních problémů můžete setkat také s problémy s baterií. Pojďme se společně podívat, jak můžete ve watchOS 7 výdrž baterie Apple Watch prodloužit.

Deaktivace rozsvícení po zvednutí

I přesto, že jsou jablečné Apple Watch chytrými hodinkami, tak stále by vám měly hlavně vždy umět zobrazit čas. S příchodem Series 5 jsme se dočkali Always-On displeje, který dokáže určité prvky, včetně času, zobrazovat na displeji neustále, a to i v klidovém režimu při svěšeném zápěstí. U Apple Watch Series 4 a starších však Always-On displej nenajdeme a v klidovém stavu je displej vypnutý. Pro zobrazení času musíme buď na hodinky klepnout prstem, anebo je zvednout směrem nahoru, čímž se aktivujte displej. O tuto funkci se stará senzor pohybu, který neustále funguje na pozadí a využívá baterii. Pokud chcete ušetřit baterii, tak doporučuji, abyste rozsvícení po zvednutí zápěstí deaktivovali. Stačí přejít do aplikace Watch na iPhone, kde se přesuňte do sekce Moje hodinky, a poté do Obecné -> Probudit obrazovku. Zde už jen stačí deaktivovat možnost Probudit zvednutím zápěstí.

Úsporný režim při cvičení

Apple Watch samozřejmě při cvičení sbírá a analyzuje nespočet různých dat, například nadmořskou výšku, rychlost či srdeční aktivitu. Pokud se řadíte mezi vrcholné sportovce a Apple Watch používáte ke sledování vašeho cvičení několik hodin denně, tak je samozřejmé, že vám hodinky moc dlouho nevydrží a s největší pravděpodobností je budete muset přes den nabít. Při cvičení si však můžete aktivovat speciální úsporný režim. Po jeho aktivaci dojde k deaktivaci senzorů srdečního tepu při chůzi a běhu. Právě srdeční senzor dokáže při sledování cvičení výrazně snížit výdrž baterie. Pokud chcete tento úsporný režim aktivovat, tak na vašem iPhonu přejděte do aplikace Watch. Zde poté dole klepněte na Moje hodinky a přejděte do sekce Cvičení. Zde už jednoduše stačí funkci Úsporný režim aktivovat.

Deaktivace sledování srdeční aktivity

Jablečné chytré hodinky na pozadí provádí opravdu nespočet různých procesů. Aktivně dokáží na pozadí pracovat s polohou, dále dokáží neustále sledovat, zdali vám nepřišla nová pošta a v neposledním případě sledují také vaši srdeční aktivitu, potažmo tep srdce. Díky tomu vás dokáží hodinky, samozřejmě pokud to máte nastavené, informovat o příliš vysokém či nízkém srdečním tepu. Srdeční senzor si však dokáže na pozadí ukrojit větší část výdrže baterie, tudíž pokud například pro sledování srdeční aktivity používáte jiné nositelné příslušenství, tak můžete sledování srdeční aktivity na Apple Watch deaktivovat. Stačí, abyste na iPhone přešli do aplikace Watch, kde dole klepněte na Moje hodinky. Zde poté přejděte do sekce Soukromí a deaktivujte možnost Srdeční tep.

Vypnutí animací

Stejně jako iOS či iPadOS, tak i watchOS disponuje všemožnými animacemi a pohyblivými efekty, díky kterým vypadá prostředí jednoduše pěkněji a přívětivěji. Věřte nebo ne, tak k vykreslení všech těchto animací a pohybových efektů je nutné, aby Apple Watch vynaložily vysoký výkon, především tedy poté u starších Apple Watch. Tyto zkrášlovací funkce lze však naštěstí ve watchOS jednoduše deaktivovat. Pokud vám tedy nevadí, že se systém nebude zdát takový ladný, a že přijdete o všemožné animace, tak postupujte následovně. Na vašem iPhone přejděte do aplikace Watch, kde dole klepněte na možnost Moje hodinky. Zde poté nalezněte a klepněte na možnost Zpřístupnění, a poté přejděte do sekce Omezit pohyb. Zde už jen stačí, abyste funkci Omezit pohyb aktivovali. Kromě toho poté můžete ještě deaktivovat možnost Přehrávat efekty zpráv.

Redukce barevného podání

Displej na Apple Watch patří mezi jednoho z největších odběratelů energie baterie. Přesně proto je nutné, aby se displej u starších Apple Watch vypínal – kdyby totiž zůstal neustále aktivní, tak by se výdrž jablečných hodinek značně snížila. Pokud se v rámci watchOS kamkoliv podíváte, tak zjistíte, že dochází k vyobrazování pestrých barev, které se nachází doopravdy všude. I zobrazení těchto pestrých barev dokáže svým způsobem snížit výdrž baterie. Ve watchOS však existuje možnost, pomocí které můžete veškeré barvy přepnout do stupňů šedi, což pozitivně ovlivní výdrž baterie. Pokud chcete stupně šedi na Apple Watch aktivovat, tak přejděte na iPhone do aplikace Watch, kde dole klepněte na sekci Moje hodinky. Poté už jen stačí, abyste se přesunuli do Zpřístupnění, kde nakonec pomocí přepínače aktivujte možnost Stupně šedi.

.