Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme buďto aplikaci, kterou Apple nabízí na hlavní stránce svého App Storu, nebo aplikaci, která nás zkrátka z jakéhokoli důvodu zaujala. Dnes se blíže podíváme na aplikaci s názvem Charcoal pro jednoduché kreslení a skicování na iPhonu.

Aplikace, s jejichž pomocí můžete vytvářet nejrůznější skici, náčrtky a kresby, se na iPhonech obvykle nepoužívají příliš pohodlně, a lepším prostředím je pro ně iPad se svým rozměrnějším displejem. Tvůrci aplikace Charcoal ale tvrdí, že se jim podařilo vytvořit takové prostředí, ve kterém vám kreslení půjde krásně a pohodlně od ruky i na iPhonu. Charcoal patří mezi kreslicí aplikace, které vám poskytnou plátno pro vaši svobodnou tvorbu – formát plátna si můžete zvolit vy sami. K dispozici budete mít poměrně širokou škálu nejrůznějších nástrojů pro malbu i kresbu od nejrůznějších tužek přes barevné pastelky až po fixy, zvýrazňovače a značkovače, v nabídce je též pravítko nebo třeba guma, samozřejmostí jsou také povedené barevné palety, a v aplikaci si můžete vytvořit také vaši vlastní paletu.

Samotné uživatelské rozhraní aplikace je zcela záměrně velmi jednoduché, ale také přehledné, a v aplikaci se velice rychle zorientujete. Aplikace Charcoal nabízí možnost exportu vašich výtvorů do jiných grafických programů, chybí zde ale podpora vrstev, což je opět záměrem tvůrců. Charcoal nabízí samozřejmě také podporu celosystémového tmavého režimu, v iPadOS zase podporuje funkce multitaskingu. V aplikaci můžete snadno a rychle využívat funkci přiblížení a oddálení, pohyb po plátně je relativně rychlý a má hladký průběh. Čím rozsáhlejší ale vaše dílo je, tím více se může navigace po plátně zpomalit. Aplikace Charcoal je zcela zdarma, bez reklam, předplatného a dalších plateb v aplikaci.

Aplikaci Charcoal stáhnete bezplatně zde.

.