Zavřít reklamu

Aplikace Tečka umožňuje načtení, správu a prezentaci digitálních COVID certifikátů ve vašem iPhonu. A ať už vám leze vše kolem pandemie spojené s onemocněním COVID-19 krkem, jedná se o bezesporu nejdůležitější aplikaci, která vám otevírá dveře do mnohých míst. Jen musíte být očkovaní, nebo mít již nemoc prodělanou. Test vám bude nově k ničemu. 

Dnes, tedy v pondělí 22. listopadu proběhla aktualizace systému související s ukončením uznávání testování. A protože se vše neobešlo bez obtíží, nemusela vám Tečka zcela korektně ukazovat důležité informace. Pokud tento problém postihl i vás, nebo v budoucnu při dalších aktualizacích postihne, doporučuje se kliknout na žlutý pruh nacházející se v dolní části rozhraní a poté na aktualizovat. Radí to alespoň Chytrá karanténa na svém Twitteru.

Novinky platné od 22. listopadu 2021 

Jak říká NAKIT, tedy Národní agentura pro komunikační a informační technologie, nově je v aplikaci nastavena doba platnosti PCR i antigenních testů na 0 minut. Z toho důvodu jsou také neplatné, tedy červené. Smůlu mají i ti neočkovaní, kteří mají výjimku. Měli by se však dočkat do konce týdne. Je tomu z toho důvodu, že veškeré výjimky musí zavádět lékař.

Certifikátem nahraným do aplikace Tečka tak budete moci doložit jen dokončené očkování a prodělání nemoci COVID-19 v posledních šesti měsících (180 dnech). 

Jak Tečka funguje 

Do aplikace je možné načíst certifikáty jedné nebo více osob, a to jejich přihlášením Očkovacího portálu občana nebo naskenováním QR kódu z certifikátů. Po prvním přihlášení se aplikace bude připojovat již automaticky. Aktualizace certifikátů se načítají automaticky. To nejen při každém spuštění, ale také na vyžádání uživatele.

Tečka zobrazuje seznam osob a pro každou z nich i seznam certifikátů, včetně rozlišení na platné a neplatné. Platnost načtených certifikátů vyhodnocuje aplikace bez připojení k internetu. U každého certifikátu je možné zobrazit QR kód a identifikační údaje osoby, pro účel prezentace kontrolorům, ti k tomu používají aplikaci čTečka. V případě potřeby je dále možné zobrazit i detaily certifikátu, včetně informace o typu vakcíny, či provedeném testu. Jak nahrát COVID očkovací certifikát do iPhone najdete zde.

Aplikaci Tečka si lze zdarma nainstalovat zde

Diskuze k článku

    A nestačí jen certifikát nahrát do souborů 🤷‍♂️
    Pokud ostatním platí papírová podobá tak mě stačí případně verze v PDF.
    Na co celá aplikace ?

celý text

Čtěte více