Zavřít reklamu

Jedním z oborů, ve kterých lze skvěle využít chytrá zařízení od Applu, je kreativita. Tomuto účelu nahrávají nejen stále se zvětšující displeje iPhonů i jejich výkon, ale také aplikace, ve kterých můžete tvořit. V dnešním díle našeho seriálu si v krátkosti představíme aplikaci Explain Everything Whiteboard, která je určena pro netradiční tvorbu prezentací.

Vzhled

Aplikaci Explain Everything Whiteboard si můžete vyzkoušet i bez přihlášení, k registraci můžete využít funkci Sign in with Apple. Hned v úvodu se setkáte s výzvou k aktivaci bezplatné zkušební doby prémiové verze, obrazovku lze ale přeskočit. V rámci bezplatného plánu můžete vytvořit maximálně tři projekty o jednom snímku, sdílené záznamy mohou trvat maximálně jednu minutu – bezplatné verze je tedy k dispozici, je ale značně omezující. Po odsouhlasení všech podmínek se můžete podívat na krátkou animaci, ve které se vám představí základní funkce aplikace. Rozhraní působí mírně komplikovaně, pro začátečníky jsou ale k dispozici návody a tutoriály. Na domovské obrazovce vás uvítají tlačítka pro vytvoření nového projektu, vytvoření pozvánky ke spolupráci, připojení za pomoci kódu nebo sdílení. V pravém horním rohu obrazovky najdete ikonku tří teček, odkazující na nastavení, manuál a video návody.

Funkce

Při tvorbě projektu máte možnost začít takzvaně s čistým plátnem, využít šablonu nebo soubor. Pro začátečníky budou jistě výhodné šablony, které si můžete libovolně přizpůsobit. Při tvorbě projektu z čistého plátna najdete v panelu na levé straně obrazovky nástroje pro tvorbu a úpravu. Na plátno můžete kromě textu vkládat objekty, soubory, videa, obrázky či audio soubory, k dispozici máte také bohatou škálu nástrojů pro kreslení, malbu, anotace, mazání či úpravy. Rozložení prvků na plátně si můžete přizpůsobit s pomocí nástrojů v dolní části levého panelu. Ve spodní části obrazovky se pak nachází tlačítko pro přímé nahrání audia či videa, pomocí tlačítka v pravém dolním rohu můžete přidávat další snímky. Explain Everything Whiteboard nabízí také řadu možností nastavení rozměrů a poměru stran plátna, exportu, sdílení i zobrazených nástrojů.

Závěrem

Explain Everything Whiteboard je bezesporu skvělá, užitečná, funkcemi nabitá a výkonná aplikace, kterou ocení nejeden kreativní jedinec. Vše funguje tak, jak má, a s aplikací lze na iPhonu tvořit plnohodnotné projekty. Jediným úskalím je jistá omezenost bezplatné verze. Prémiová verze vás vyjde na 199 korun měsíčně s týdenní bezplatnou zkušební dobou nebo na 1950 korun ročně s měsíční bezplatnou zkušební dobou.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více