Zavřít reklamu

Většina uživatelů používá pro práci s dokumenty na svém iOS zařízení iWork nebo aplikace balíčku Office od Microsoftu. K těmto platformám ale existuje řada alternativ. Jednou z nich je balíček OfficeSuite, který poskytuje výhody v podobě možnosti vytváření a čtení dokumentů všeho druhu v jedné jediné aplikaci, která navíc může skvěle posloužit také pro účely správy souborů. V tomto článku se blíže podíváme na verzi OfficeSuite pro iPhone, aplikace je ale k dispozici také pro Mac a iPad.

OfficeSuite je přehledná a výkonná all-in-one aplikace s jednoduchým a velice přehledným uživatelským rozhraním, společně se snadným a intuitivním ovládáním. Po jejím prvním spuštění vás uvítá rozhraní, které určené pro práci se soubory. Důležité je tlačítko “+” ve středu lišty na spodní části displeje, které slouží k vytvoření nového dokumentu, tabulky, prezentace, k oskenování dokumentu, otevření šablony nebo importu souborů z jiného umístění.

Zcela vlevo na spodní liště najdete tlačítko, které vás přenese na domovskou plochu aplikace – zde se budou nacházet vaše oblíbené nebo nedávno navštívené soubory. Napravo od tlačítka plochy najdete kartu souborů, ze které můžete přejít k souborům na vašem iPhonu nebo na zvolených cloudových úložištích. Pro přidání nového zdroje z cloudu stačí jen klepnout na položku Add a Cloud Account ve střední části sekce pro správu souborů. V této sekci můžete také provádět Wi-Fi přenos souborů, který je v OfficeSuite relativně jednoduchý – po klepnutí na tlačítko Connect se vám zobrazí IP adresa, kterou stačí jen zkopírovat do adresního řádku webového prohlížeče v zařízení, do kterého chcete přenést své soubory. Napravo od tlačítka “+” pak najdete lupu pro prohledávání, zcela napravo se pak nachází zkratka k nastavení vašeho účtu. Zde můžete vybrat vzhled aktivace, využít nápovědu, nastavit ochranu heslem nebo třeba odeslat zpětnou vazbu vývojářům aplikace.

Tvorba i úprava dokumentů je v OfficeSuite překvapivě snadná, pohodlná. Aplikace vám zároveň dává k dispozici opravdu bohatou škálu nástrojů pro plnohodnotnou práci. Je pochopitelné, že diplomovou práci v OfficeSuite na iPhonu nenapíšete, prezentaci zde ale zvládnete vytvořit zcela bez problémů. Stejně tak je možné v aplikaci pohodlně a efektivně upravovat již existující dokumenty. Ve všech sekcích (pro tvorbu dokumentů, tabulek i prezentací) najdete všechny potřebné nástroje pro psaní, úpravu i formátování, příjemným bonusem je kompatibilita s Apple Watch, které můžete využít například k ovládání snímků v prezentacích.

Aplikace OfficeSuite je ke stažení zdarma, bezplatná zkušební doba trvá jeden týden. Za OfficeSuite Premium poté zaplatíte 839 korun ročně. Závěrem lze říci, že OfficeSuite je užitečná aplikace, která bude vyhovovat zejména těm, kteří potřebují mít co nejvíce funkcí na jednom místě. Jediné, co by se jí dalo vytknout, je absence spolupráce na dokumentech v reálném čase, jinak se jedná o výbornou alternativu pro Office.

Diskuze k článku

    Tak zrovna Microsoft nabízí vlastně stejnou aplikaci s prostým názvem Office. Obsahuje vše. Word, Excel a další. A navíc je vše propojené do cloudu M$. Takže co rozpracuju na telefonu dokončim pohodlně v PC.

celý text

Čtěte více