Zavřít reklamu

Pokud je pro vás vaše iOS zařízení zároveň také mobilní kanceláří, jistě čas od času potřebujete pracovat také s dokumenty ve formátu PDF. V dnešním výběru nejlepších aplikací pro iPhone vám nabídneme hned několik tipů na aplikace, s jejichž pomocí můžete číst, anotovat a provádět základní úpravy PDF souborů.

Adobe Acrobat Reader

Aplikace Adobe Acrobat Reader slouží nejen k otevírání a zobrazování PDF dokumentů, ale také k jejich anotaci, změny způsobu zobrazení pro pohodlnější čtení, pro zvýrazňování a označování textu v těchto souborech, přidávání poznámek i k práci se sdílenými PDF dokumenty. Aplikace si skvěle poradí také s vašimi naskenovanými dokumenty, umožňuje vyplňování a podepisování kompatibilních formulářů a nabízí pokročilé možnosti tisku a ukládání souborů. Adobe Acrobat Reader je možné propojit se službami cloudových úložišť včetně Google Drive, kde je možné s dokumenty dále pracovat.

Foxit Mobile PDF

Aplikace Foxit Mobile PDF se mezi uživateli těší poměrně velké popularitě. Je určená k jednoduchému a rychlému základnímu otevírání a čtení dokumentů ve formátu PDF, umožňuje anotaci dokumentů tohoto typu na vašem iOS zařízení i možnosti exportu, úprav nebo ochrany PDF souborů heslem. Tvůrci aplikace zdůrazňují především její nízkou náročnost, rychlost, spolehlivost a bezpečnost, její součástí jsou také nástroje pro spolupráci nebo podpora hlasitého předčítání.

Markup – Annotation Expert

Pokud hledáte nástroj především pro anotaci svých dokumentů ve formátu PDF, rozhodně byste měli vyzkoušet aplikaci s názvem Markup – Annotation Expert. Jak název napovídá, nabízí tento nástroj řadu pokročilých a užitečných nástrojů pro anotaci dokumentů – ať už potřebujete zvýraznit vybraný text, přidat poznámky, záložky, nebo provádět jiné typy základních úprav. V aplikaci Markup – Annotation Expert můžete snadno pracovat také s webovými stránkami nebo publikacemi ve formátu ePub. Aplikace nabízí také nástroje pro okamžitou týmovou spolupráci, možnosti synchronizace napříč zařízeními, funkci podepisování a vyplňování formulářů nebo třeba možnost kopírování souborů přes Wi-Fi či spolupráci s cloudovými úložišti.

Documents by Readdle

Documents by Readdle je rychlá a spolehlivá aplikace, která vám umožní prohlížet, prohledávat a anotovat dokumenty ve formátu PDF na vašem iPhonu či iPadu. Aplikace spolupracuje s naprostou většinou běžných cloudových úložišť, umožňuje ale také snadný import PDF souborů z e-mailu nebo webové stránky. Nabízí pokročilé možnosti vyhledávání, důležité nástroje pro anotaci, možnost podepisování a vyplňování dokumentů nebo třeba tvorby a úprav PDF souborů. Dokumenty můžete v aplikaci třídit, spravovat a sdílet.

Diskuze k článku

    GoodReader byl fajn před mnoha lety. Uznávám, že nespí na vavřínech, pořád se na něm pracuje, ale od jisté doby se dost změnil a ta změna mi nevyhovovala, tak jsem ho přestal používat. Jako ideál bych teď považoval Documents od Readdle. Ale rozhodně už je dávno pryč ta doba, kdy bych potřeboval nějak víc pracovat s PDF na iOS. Dnes na to jsou tablety a iPadOS. Tam na to prohlížení pořád vyhovuje Documents, ale na vážnější práci pak jedině PDF Expert od Readdle. Běžně tam upravuju dokumenty, razítkuju, podepisuju, hotové produkty rozesílám obchodním partnerům, ani na Macu bych to nezvládl lépe.

celý text

Čtěte více