Zavřít reklamu

Aplikací pro práci s PDF je v App Storu opravdu nepřeberně, a každému pochopitelně vyhovuje jiný nástroj. V dnešním článku si představíme aplikaci s názvem PDF Viewer – Annotation Expert, kterou můžete využít nejen k prohlížení dokumentů ve formátu PDF, ale také k jejich anotaci.

Vzhled

Po spuštění vás PDF Viewer přesměruje na výběr PDF souborů, uložených ve vašem iPhonu. Po výběru dokumentu se dostanete na hlavní obrazovku aplikace, v jejíž horní části najdete tlačítka pro přechod do přehledu stránek, záložky, vyhledávání v dokumentu, přidání jména autora a přehled všech anotačních nástrojů. Ve spodní části displeje se nachází lišta s miniaturami náhledů všech stránek právě otevřeného dokumentu.

Funkce

Aplikace PDF Viewer slouží jako jednoduchý, ale výkonný nástroj k anotaci vašich PDF souborů. Kromě PDF souborů si PDF Viewer umí poradit také se soubory ve formátu JPG nebo PNG, její iPadOS verze nabízí samozřejmě také podporu pro Apple Pencil. V aplikaci najdete prakticky všechny nástroje pro anotaci PDF dokumentů – zvýraznění textu, poznámky, komentáře, doplnění textu, kreslení, ale také možnost přidání obrázků, audia, nebo odpovídání na poznámky (dostupné v PRO verzi). Samozřejmostí je také možnost přidání podpisu, funkce sloučení více dokumentů do jednoho, přidávání záložek nebo třeba vyplňování formulářů. Aplikace PDF Viewer – Annotation Expert je ke stažení zdarma, PRO verze s prémiovými funkcemi vás vyjde na 189 korun měsíčně.

Aplikaci PDF Viewer – Annotation Expert stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.