Zavřít reklamu

Když Apple před několika lety představil první generaci sluchátek AirPods, moc lidí v jejich úspěch nevěřilo. Později se však stal opak pravdou. Sluchátka AirPods patří mezi nejoblíbenější sluchátka na světě a společně s Apple Watch se jedná o nejprodávanější nositelné příslušenství. A rozhodně se není čemu divit – používání AirPodů je velmi jednoduché a především návykové. Pokud už AirPods vlastníte, popřípadě pokud se teprve rozhodujete pro koupi, tak by se vám mohl líbit tento článek. V tom se společně podíváme na celkově 5 věcí, které umí vaše AirPody a vy jste o nich nevěděli.

Kdo volá?

Jestliže máte v uších zastrčeny AirPody a někdo vám zavolá, tak ve většině případech hledáte iPhone, abyste se mohli podívat, kdo vám vlastně volá. Co si budeme nalhávat, rozhodně se nejedná o nic příjemného, rozhodně je ale nutné před přijmutím či odmítnutím vědět, s kým budete mít tu čest, takže vám nic jiného nezbývá. Věděli jste však o tom, že i na tohle inženýři v Applu mysleli? Při použití sluchátek si můžete nastavit, aby vám systém řekl, kdo vám volá. Tuto funkci nastavíte tak, že otevřete nativní aplikaci Nastavení, kde sjeďte níže a rozklikněte možnost Telefon. Zde stačí přejít do sekce Oznámení hovorů a zvolit Jen sluchátka, či jinou možnost, která vám bude vyhovovat.

 

Neomezený poslech

Jablečné AirPody mají opravdu skvělou výdrž na jedno nabití, s nabíjecím pouzdrem tuto dobu samozřejmě ještě prodloužíte. Pokud se každopádně vaše AirPody po dlouhém poslechu vybijí, tak je musíte vložit do pouzdra, aby došlo k nabití. Během nabíjení jste tedy od hudby či hovoru kompletně odstřižení a musíte využít reproduktor. Jak ale jistě víte, tak pro přehrávání hudby můžete mít v uchu klidně jen jeden AirPod. Pokud se ocitnete v situaci, kdy během dne budete potřebovat několik hodin v kuse sluchátka využívat, tak existuje jednoduchý trik. Zatímco jedno sluchátko máte v uchu, tak to druhé vložte do nabíjecího pouzdra. Jakmile se první sluchátko tónem ozve, že je vybité, tak sluchátka jednoduše vyměňte. Takto je můžete dokola měnit, dokud se kompletně nevybije nabíjecí pouzdro, což samozřejmě můžete vyřešit připojením k napájení.

AirPods jakožto naslouchátko

Kromě poslechu hudby můžete vaše AirPody využít také jakožto naslouchátko. Konkrétně si totiž můžete nastavit, aby váš iPhone sloužil jakožto vzdálený mikrofon s tím, že se zvuk bude automaticky přenášet do AirPodů. To můžete využít například tehdy, pokud hůře slyšíte, anebo na různých přednáškách, či v případě, že potřebujete něco vzdáleně poslouchat. Pro aktivaci této funkce je prvně nutné, abyste si do ovládacího centra na iPhone přidali prvek Sluch. Toho docílíte tak, že přejdete do Nastavení -> Ovládací centrum, kde níže Sluch tlačítkem + přidejte. Poté otevřete ovládací centrum a na prvek Sluch klepněte. Zobrazí se další obrazovka, kde klepněte na Živý poslech (AirPody musí být k iPhonu připojené). Tímto se funkce aktivuje.

Sdílení audia na další AirPody

Ti mladší z vás se dost možná především ve škole ocitli v situaci, kdy jste s nejlepším kamarádem či kamarádkou sdíleli drátová sluchátka. Jednoduše se sluchátka připojila k telefonu a každá osoba si do ucha dala jedno z nich. Co si budeme nalhávat, z hlediska hygieny a pohodlnosti se nejedná o nic ideálního. V případě bezdrátových sluchátek je to samozřejmě pohodlnější, pořád je tady ale otázka hygieny. Naprosto ideální je, pokud jak vy, tak i druhá osoba, se kterou chcete sluchátka sdílet, máte vlastní AirPody. V tomto případě lze pak využít funkce pro jednoduché sdílení audia. Chcete-li tuto funkci využít, tak na iPhonu otevřete ovládací centrum, a poté v pravém horním rohu v prvku pro ovládání hudby klepněte na ikonu AirPlay. Poté už jen stačí, abyste klepnuli na Sdílet audio… u vašich AirPodů. Pak už jen vyberte druhé AirPody, na které se bude audio sdílet.

Spárování s nejablečnými zařízeními

Mnoho jedinců si myslí, že lze AirPody připojit jen a pouze k jablečným zařízením. Opak je však pravdou, jelikož AirPody lze velmi jednoduše připojit pomocí Bluetooth k jakémukoliv zařízení. Samozřejmě přijdete o funkce poklepání a nebudete schopni využívat Siri, po stránce přehrávání zvuku však není ani sebemenší problém. V případě, že byste chtěli vaše AirPody spárovat s nějakým nejablečným zařízením, tak stačí, abyste otevřeli víko pouzdra s vloženými AirPody a podrželi tlačítko na zadní straně, dokud dioda nezačne blikat bílou barvou. Poté na zařízení přejděte do nastavení Bluetooth, kde už se AirPody objeví. Stačí na ně klepnout, čímž se připojí. Ať už tedy máte Windows či Android, tak AirPody nejsou žádným problémem.

airpods
Zdroj: Unsplash
.