Zavřít reklamu

Zpravodajství čte na displeji iPhonu asi každý. Někdo navštěvuje jednotlivé zpravodajské weby v prostředí prohlížeče Safari, někdo dává přednost RSS čtečkám, jiný zase aplikacím jednotlivých zpravodajských platforem. V dnešním článku si představíme aplikaci Storyfa, jejímž úkolem je pravidelně vám přinášet nejnovější zpravodajství z domova i ze světa.

Vzhled

Po spuštění aplikace vás přivítá domovská obrazovka s výběrem hlavních zpráv. Na panelu v horní části displeje se nachází logo aplikace, na jeho pravé straně nalezneme tlačítka pro seznam doporučených portálů a příhlášení ke Storyfa účtu. Pod tímto panelem pak můžete přejít na doporučené portály nebo trendující zprávy. Pod panelem s přehledem zpráv pak naleznete informace o funkcích aplikace Storyfa, na panelu ve spodní části displeje se pak nachází tlačítko pro vyhledávání, tlačítko pro přechod na váš vlastní výběr kanálů a obsahu a tlačítko pro sdílení. Vzhled aplikace je jednoduchý, přehledný a sympaticky střízlivý.

Funkce

Aplikace Storyfa vám sama od sebe bez jakéhokoliv nastavení dokáže naservírovat přehled hlavních zpráv v češtině. U jednotlivých kategorii najdete v hlavním feedu jen hrstku vybraných zpráv, další obsah lze zobrazit po klepnutí na Číst více. Vybrané kategorie si můžete klepnutím na příslušné tlačítko přidat do seznamu oblíbených. Kanál novinek si ale můžete plně přizpůsobit – vybrat si můžete buďto ze zdrojů, které jsou uvedené v seznamech u jednotlivých kategorií, nebo s pomocí lupy vyhledat vlastní zdroje a přidat si je do kanálu. Odkazy na kompletní přehled článků z konkrétních zdrojů pak můžete jednoduchým klepnutím sdílet na e-mail, do Evernote, na Twitter, LinkedIn, Pinterest a řadu dalších míst. Aplikaci Storyfa můžete používat i na svém iPadu, ke svému účtu se můžete přihlásit také na webu Storyfa.com.

Závěrem

Pokud hledáte opravdu jednoduchou aplikaci pro čtení vašich oblíbených zpravodajských zdrojů, která nebude nijak komplikovaná a nabídne jen základní funkce, bude pro vás Storyfa jistě lákavou volbou. V případě, že jste zvyklí na sofistikované RSS čtečky s řadou funkcí, vám ale nejspíš vyhovovat nebude. Pro základní a rychlé použití plně postačuje, výhodou je možnost používání i bez nutnosti registrace, zatím ale bohužel chybí možnost využití funkce Sign in with Apple.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více