Zavřít reklamu

V dnešní díle našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se naposledy budeme věnovat webovému prohlížeči Safari na Macu. Tentokrát si ve stručnosti projdeme základy nastavení a přizpůsobení Safari, a od zítřka se v rámci seriálu budeme věnovat funkci Klíčenka.

Panely, tlačítka, záložky a další položky v prohlížeči Safari si můžete přizpůsobit podle svého. Pro přizpůsobení řádku oblíbených položek spusťte na svém Macu Safari a v nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Zobrazení -> Zobrazit řádek oblíbených stránek. Pokud chcete v Safari zobrazit stavový řádek, klikněte na nástrojové liště na Zobrazení -> Zobrazení stavového řádku. Poté, co zamíříte kurzorem na libovolný odkaz na stránce, se vám ve spodní části okna aplikaci zobrazí stavový řádek s URL daného odkazu.

Pokud při spuštěném Safari na Macu klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Zobrazit -> Upravit panel nástrojů, můžete do nástrojového panelu přidávat nové položky, mazat je nebo měnit jejich umístění, a to jednoduchým přetažením. Pokud chcete rychle přemístit existující položky na nástrojovém panelu, podržte klávesu Cmd a jednotlivé položky přemístěte tažením. Tímto způsobem je možné měnit pozici některých tlačítek, funkce nicméně nefunguje u tlačítek pro pohyb zpět a vpřed, u bočního panelu, top stránek, a u tlačítek Domů, Historie a Stahování. Pokud chcete rychle odstranit některou z položek na nástrojovém panelu, podržte klávesu Cmd a vybranou položku přetáhněte mimo okno aplikace. Nástrojový panel můžete v režimu celé obrazovky skrýt po kliknutí na Zobrazení -> Vždy zobrazovat panel nástrojů na celé obrazovce.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více