Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden oznámila, že její iOS App Store vynesl vývojářům od roku 2008 více než 155 miliard dolarů. Svůj online obchod s aplikacemi označil cupertinský gigant v oficiálním prohlášení za „nejbezpečnější a nejživější trh s aplikacemi na světě“, který každý týden navštíví více než půl miliardy zákazníků.

App Store je podle společnosti Apple bezpečným místem nejenom pro vývojáře aplikací, ale také pro uživatele. Přístup k němu v současné době mají vývojáři i zákazníci ve 155 zemích a regionech. Aktivní základna Apple produktů v současné době čítá více než 1,5 milionů zařízení. Společnost Apple ve svém prohlášení zmiňuje také červnovou vývojářskou konferenci WWDC, která se letos vůbec poprvé uskuteční výhradně online. Ta má podle cupertinského giganta umožnit vývojářům získání informací o nových technologiích a pracovních postupech, které mohou při tvorbě svých aplikací používat. Patří mezi ně například rozšířená realita, strojové učení, automatizace domácnosti, ale třeba také nástroje pro zdraví a fitness. V současné chvíli se eviduje společnost Apple více než třiadvacet milionů registrovaných vývojářů z více než 155 zemí světa.

Aktuální situace není příliš jednoduchá ani pro Apple, ani pro vývojáře. Firma ale dělá vše pro to, aby dopady koronavirové pandemie byly co možná nejmenší. Součástí tohoto úsilí je kromě jiného také přesun každoroční WWDC do online prostoru. „Aktuální situace si vyžádala, abychom pro WWDC 2020 vytvořili zcela nový formát, který nabídne plnohodnotný program,“ uvedl v prohlášení Phil Schiller. Můžeme tedy očekávat, že WWDC 2020 bez ohledu na „nefyzický“ formát neztratí nic ze svých kvalit a přínosu jak pro vývojáře, tak pro uživatele.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více