Zavřít reklamu

Je to několik minut nazpátek, co jsme se dočkali představení prvního procesoru Apple Silicon s označením M1. Ihned po představení tohoto procesoru jablečná společnost představila také trojici macOS zařízení – konkrétně MacBook Air, Mac mini a 13″ MacBook Pro. Nedočkali jsme se sice představení očekávaného lokalizačního přívěsku AirTag či sluchátek AirPods Studio, namísto toho se s námi ale Apple alespoň podělil o to, kdy se dočkáme první veřejné beta verze macOS 11 Big Sur.

Jak jistě víte, tak vůbec první vývojářské beta verze macOS Big Sur jsme se dočkali již v červnu, a to po skončení jablečné prezentace na WWDC20, společně s prvními verzemi iOS a iPadOS 14, watchOS 7 a tvOS 14. Před několika týdny jsme pak byli svědky vydání prvních veřejných verzí nových operačních systémů – kromě macOS Big Sur. Před několika dny však Apple uvolnil Golden Master verzi zmíněného systému, takže bylo jasné, že se vydání veřejné verze dočkáme již brzy. Ještě před vydáním veřejné verze však Apple vypustil macOS Big Sur 11.0.1 RC 2 pro vývojáře. Není přesně jasné, jaké novinky tento systém přináší – s největší pravděpodobností přichází jen s opravami chyb a bugů. Aktualizaci provedete v Předvolby systému -> Aktualizace software. Samozřejmě musíte mít aktivní vývojářský profil.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.