Zavřít reklamu

Apple dnes představil novou generaci iPadu Pro, společně se zcela inovovaným chytrým obalem. Ten obsahuje jak integrovaný touchpad, tak polohovatelný držák pro iPad Pro jako takový. Nové iPady doprovodí nová verze iPadOS, kterou Apple uvolní už příští týden.

Apple zveřejní iPadOS 13.4 již 24. března, tedy příští úterý. Nová verze operačního systému bude dostupná pro všechny iPady Pro, iPad Air 2. generace (a novější), 5. generaci klasického iPadu (a novější) a iPad mini 4. generace (a novější).

iPadOS 13.4 přinese podporu pro již zmiňovaný touchpad, ale také obecnou podporu Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 a jakékoliv další externí myši operující přes USB nebo Bluetooth pro všechny kompatibilní iPady. Nový Magic Keyboard kryt pro dnes představené iPady Pro dorazí do obchodů až v průběhu května. Na české mutaci Apple webu ještě zalistovaný není, v USA se však bude prodávat za 300-350 dolarů, u nás by se tedy měla cena pohybovat mezi 9-11 tisíci. Klávesnice krytu by měla nabídnout českou sadu znaků.

ipad pro trackpad

Je možné, že společně s iPadOS 13.4 dorazí také iOS 13.4. Informace o něm však Apple dnes nezveřejnil, a to ani v poznámkách pod čarou v rámci tiskových zpráv. Oficiálně tak o jeho vydání stále nic nevíme. Více informací o novinkách najdete buď u nás, nebo na oficiálním webu společnosti Apple.

.