Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Příchod 16″ MacBooku Pro je pravděpodobně za dveřmi

V minulém roce jsme se dočkali představení dnes velice oblíbeného stroje. Řeč je samozřejmě o 16″ MacBook Pro, který po dlouhých letech trápení vrátil jablečnému laptopu jeho zašlou slávu. Apple u tohoto modelu konečně upustil od takzvaných motýlkových klávesnic, které nahradil Magic Keyboard, jež pracuje na spolehlivějším nůžkovém mechanismu. Kalifornský gigant v případě tohoto modelu o poznání lépe vyřešil chlazení, dokázal snížit rámečky displeje a vylepšil reproduktory spolu s mikrofonem.

Tento produkt na trh vstoupil na konci listopadu minulého roku. Jablečná komunita se proto v posledních měsících začala dohadovat o tom, kdy se dočkáme aktualizované verze pro letošní rok. Shodou okolností Apple v minulém týdnu aktualizoval svůj software Bootcamp, který slouží pro rozběhnutí operačního systému Windows i na Macu, a v poznámkách k samotné aktualizaci se objevila velice zajímavá informace. Kalifornský gigant se totiž zmiňuje o tom, že došlo k opravení chyby, kvůli které samotný Bootcamp v případě velkého vytížení procesoru nebyl stabilní. A přesně tato chyba byla údajně opravena u 13″ MacBooku Pro (2020) a 16″ MacBooku Pro z roku 2019 a 2020.

16-inch-macbook-pro-2020-boot-camp-1
Zdroj: MacRumors

Je tedy zvláštností, že došlo k opravě chyby u produktu, který jsme doposud ani jedinou neviděli. Samozřejmě by se mohlo jednat o pouhou chybu ze strany jablečné společnosti. Většina jablíčkářů se ale přiklání k druhé možnosti, a to té, že nás od představení aktualizované verze 16″ MacBooku dělí jen pár týdnů. Podle známého leakera Jona Prossera se další jablečné keynote dočkáme již 17. listopadu, kdy by se měl Apple vůbec poprvé pochlubit s Macem osazeným ARMovým čipem Apple Silicon. Je tedy možné, že se při této příležitosti dočkáme i aktualizovaného 16″ MacBooku Pro. Na bližší informace si však stále budeme muset počkat.

Apple se pochlubil trailerem k dokumentu Becoming You

Kalifornský gigant neustále pracuje na své streamovací platformě  TV+, která je především zaměřena na originální obsah. Ačkoliv se Apple počtem předplatitelů své konkurenci rovnat nemůže, tak některé tituly, jež nalezneme v jeho nabídce, jsou skutečně parádní, což potvrzují i samotní diváci. Dnešním dnem se nám jablečná společnost pochlubila trailerem k chystané dokumentární sérii Becoming You, ve které nahlédneme do světa dětí a přímo uvidíme, jak se děti postupně vyvíjejí.

Série bude na  TV+ dostupná již 13. listopadu a konkrétně v ní narazíme na 100 dětí z deseti zemí světa. Během samotného příběhu tak uvidíme životy samotných dětí a uvidíme, jak se učí přemýšlet a hovořit ve svém rodném jazyce.

iPhone 12 v drop testu. Přežijí nové modely pád z téměř dvou metrů na chodník?

Minulý týden do prodeje zamířily první dva modely z nejnovější generace jablečných telefonů. Konkrétně se jedná o 6,1″ iPhone 12 a stejně velký iPhone 12 Pro. O funkcích a novinkách těchto nejnovějších kousků jsme si řekli již několikrát. Jaká je ale jejich odolnost? Přesně na to se podívali v nejnovějším drop testu i na kanále Allstate Protection Plans, kde iPhony pořádně potrápili.

iPhone 12:

Letošní generace totiž přichází s novinkou s názvem Ceramic Shield. Jedná se o podstatně odolnější přední sklo displeje, díky kterému je iPhone až čtyřikrát odolnější proti poškození při pádu než u jeho předchůdců. Dá se ale těmto slibům věřit? Ve zmiňovaném testu byl iPhone 12 a 12 Pro puštěn z výšky 6 stop, tedy asi 182 centimetrů a výsledky byly ve finále vcelku překvapivé.

Při pádu displejem k zemi na chodník ze zmiňované výšky  si iPhone 12 přišel na menší prasklinky a odřené hrany, kvůli čemuž se na něm objevily poměrně ostré rýhy. Podle Allstate byl však výsledek o poznání lepší než-li u iPhonu 11 či Samsungu Galaxy S20. Poté následovat test verze Pro, která je o 25 gramů těžší. Jeho pád byl už podstatně horší, protože došlo k prasknutí spodní části předního skla. Navzdory tomu se poškození nikterak nepodepsalo na funkčnosti a iPhone 12 Pro šlo nadále používat bez jediného problému. Ačkoliv byl výsledek verze Pro horší, stále se jedná o zlepšení oproti iPhonu 11 Pro.

iPhone 12 Pro prasklé zadní sklo
iPhone 12 Pro po pádu na záda telefonu; Zdroj: YouTube

Následně došlo k otočení jablečných telefonů a šla se testovat odolnost v případě, kdy iPhone spadne na svou zadní část. V tomto případě si iPhone 12 přivodil přivodil lehce odřené rohy, ale jinak byl neporušen. Podle samotných autorů za vyšší odolností stojí právě hranatý design. V případě iPhonu 12 Pro byl výsledek opět horší. Zadní sklo totiž prasklo a uvolnilo se a zároveň došlo k prasknutí čočky ultraširokoúhlého fotoaparátu. Ačkoliv se jedná o poměrně zásadní škodu, na funkčnosti iPhonu se opět nikterak neprojevila.

iPhone 12 Pro:

Stejný test ještě proběhl při pádu na hranu telefonu. V tomto případě se letošní iPhony přivodily „pouze“ odřeniny a lehké rýhy, avšak stále byly plně funkční. Je tedy patrné, že se odolnost jablečných telefonů oproti loňské generaci posunula kupředu. Je nutné si ale uvědomit, že je stále poměrně snadné iPhone pádem poškodit, a proto bychom měli vždy použít nějaké ochranné pouzdro.

.