Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple bojuje o práva na chystanou „bondovku“

V minulém roce se nám kalifornský gigant pochlubil se streamovací službou  TV+, na které nalezneme především originální obsah. Součástí platformy jsou samozřejmě i ostatní tituly a například knihovna iTunes jablíčkářům k prodeji či pronájmu nabízí až tisíce nejrůznějších titulů. Podle filmového kritika a scénáristy jménem Drew McWeeny v současné chvíli Apple bojuje o získání práv na chystanou „bondovku“ No Time to Die, která by se měla poprvé odvysílat v příštím roce.

James Bond No Time to Die
Zdroj: MacRumors

O této informaci kritik informoval skrze svou sociální síť Twitter. Kalifornský gigant by údajně měl chtít tento film přidat do své nabídky  TV+, díky čemuž by si jej mohl kterýkoliv předplatitel kdykoliv zhlédnout. McWeeny má bezesporu slušné konexe ve filmovém průmyslu. Ve hře je údajně také Netflix, který spolu s Applem usilovně bojují o zmiňované získání práv. Údajně by takováto práva měla stát astronomickou částku, kterou však bohužel nikdo neprozradil.

Podobný počin se Applu povedl také nedávno, kdy dokázal získat práva na film z období druhé světové války, ve kterém si hlavní roli „střihl“ legendární herec Tom Hanks, s názvem Greyhound. Tento titul přitom sklidil obrovský úspěch a není tedy divu, že si Apple jde i po dané bondovce.

Jak proběhlo rozebrání bezdrátové MagSafe nabíječky?

V minulém týdnu jsme se dočkali velice očekávaného představení letošní generace nových jablečných telefonů. Jednou z největších novinek byl bezesporu příchod technologie MagSafe, která iPhonům umožňuje rychlejší bezdrátové nabíjení (až 15 W) a jelikož se jedná o maget, dokáže vám tak posloužit i v případě různých stojánků, držáků a podobně. Odborníci z portálu iFixit samozřejmě vzali MagSafe nabíječku „pod nůž“ a rozebráním se podívali do jejich útrob.

Creative Electron Apple MagSafe nabíječka
Zdroj: Creative Electron

Na výše přiloženém snímku si můžete povšimnout rentgenového snímku samotné nabíječky od společnosti Creative Electron. Tato fotka odhaluje, že se napájecí cívka nachází zhruba uprostřed a je po obvodu obklopena jednotlivými magnety. Následně se o slovo přihlásili i z iFixit. Těm se však podařilo otevřít produkt pouze na jediném místě, a to tam, kde se potkává kroužek z bílé gumy spolu s kovovým okrajem. Tento spoj drželo pohromadě velice silné lepidlo, které však bylo háklivé na vyšší teploty.

Na spodní straně bílého krytu se poté nachází měděná nálepka, která vedla ke čtyřem příslušným vodičům rozmístěných po vnější straně nabíjecích cívek. Pod zmiňovanými cívkami se poté nachází chráněná deska s plošnými spoji. Nadále by vás možná mohlo zajímat, zdali jsou vnitřnosti MagSafe nabíječky podobné s napájecí kolébkou od Apple Watch. Ačkoliv vnější části těchto produktů si jsou vcelku podobně, vnitřní část je až překvapivě odlišná. Hlavní rozdíl je v magnetech, které jsou v případě MagSafe nabíječky (a iPhonu 12 a 12 Pro) rozmístěny po okraji a je jich hned několik, zatímco nabíječka od jablečných hodinek využívá pouze jeden magnet, který se nachází uprostřed.

iPhone 12 a 12 Pro v testu baterie

V posledních dnech se poměrně hojně hovoří o bateriích v nových jablečných telefonech. Jestliže náš magazín čtete pravidelně, tak jistě víte, že baterie v modelech iPhone 12 a 12 Pro jsou kompletně totožné a pyšní se stejnou kapacitou, která činí 2815 mAh. Jedná se tak o zhruba 200 mAh méně, než nabídl loňský iPhone 11 Pro, což v jablíčkářích vyvolalo určité pochyby. Nová generace dnes naštěstí vstoupila na trh a již nyní máme k dispozici první testy. Skvělé srovnání poskytl YouTube kanál Mrwhosetheboss, který srovnal iPhone 12, 12 Pro, 11 Pro, 11 Pro Max, 11, XR a SE druhé generace. A jak to dopadlo?

iPhone 12 a 12 Pro stejna baterie
Baterie v letošních iPhonech; Zdroj: YouTube

V samotném testu se vítězem stal iPhone 11 Pro Max s 8 hodinami a 29 minutami. Zajímavější však je, že loňský iPhone 11 Pro hravě strčil do kapsy oba 6,1″ iPhony 12, a to navzdory tomu, že se jedná o menší zařízení s úhlopříčkou displeje 5,8″. Když se kompletně vybil model iPhone 12 Pro, loňská verze 11 Pro měla ještě 18 procent baterie, a jakmile došlo k vybití iPhonu 12, tak iPhone 11 Pro měl úctyhodných 14 procent.

Pojďme ale pokračovat samotném žebříčku. Druhá příčka tedy patřila iPhonu 11 Pro s 7 hodinami a 36 minutami a bronzovou medaili si získal iPhone 12 s 6 hodinami a 41 minutami. Poté následoval iPhone 12 Pro s 6 hodinami a 35 minutami, iPhone 11 s 5 hodinami a 8 minutami, iPhone XR s 4 hodinami a 31 minutami a iPhone SE (2020) s 3 hodinami a 59 minutami.

.