Zavřít reklamu

iPhone 13 rozměry – přesně tento termín je v posledních měsících stále diskutovanějším tématem. Přestože nás od představení letošní generace jablečných telefonů dělí ještě několik měsíců, již nyní víme notnou dávku nejrůznějších informací o tom, jak by nový iPhone 13 mohl vypadat a čím by se mohl pochlubit. K tomu přispěl i dnešní nesmírně zajímavý únik od leakera, který na YouTube vystupuje pod přezdívkou EveryrthingApplePro. Ten totiž sdílel CAD nákresy chystané generace odhalující přesné rozměry jednotlivých modelů a velikosti fotomodulů.

Prohlédněte si povedený koncept iPhonu 13 Pro (YouTube):

Podle těchto zveřejněných nákresů by modely iPhone 13 mini, Pro a Pro Max měly nabídnout fotomodul ve formě přesného čtverce. Co se poté týče konkrétních rozměrů,  modul fotoaparátu v případě iPhone 13 Pro Max by se měl rozšířit o 0,87 mm oproti verzi 12 Pro Max. Kvůli této změně se změní celková tloušťka těla o 0,25 mm. Zmiňovaný modul by poté měl být o 3,38 mm delší a 4,47 mm širší.

iphone-13-pro-max-cads-eap
Zdroj: youtube.com

V případě iPhonu 13 mini CAD poukazuje na fakt, že zařízení si zachová velikost svého těla a nabídne tedy znovu úhlopříčku 5,4″. Nákresy poté poukazují na rozšíření fotomodulu o 0,99 mm ve srovnání s loňským „minim,“ díky čemuž můžeme očekávat modul o 3,06 mm větší na šířku a o 0,14 mm kratší na výšku. Obecně bude tělo iPhonu 13 mini o 0,26 mm tlustší. Zajímavé je to i u modelu iPhone 13 Pro, jehož fotoaparát bude o 3,41 mm delší a o 4,81 mm širší než u iPhonu 12 Pro. Prozatím každopádně není jasné, proč se tento modul o tolik zvětší. Některé zdroje každopádně zastávají názor, že Apple v případě tohoto modelu potřebuje více místa pro větší LiDAR senzor, a zároveň by díku tomu telefon mohl nabídnout kvalitnější okraje fotografií a lepší práci s rozšířenou realitou (AR).

iphone-13-mini-cads-eap
Zdroj: youtube.com

Zdali se těchto změn skutečně dočkáme je prozatím samozřejmě nejasné. Jak jsme již zmínili v úvodu, od představení nás stále dělí nějaký ten pátek a situace se může prakticky ze dne na den změnit. Tyto nové nákresy od EverythingApplePro každopádně potvrzují dřívější únik z portálu 91Mobiles. Ten sdílel informace o větších fotoaparátech, avšak neposkytl žádné bližší specifikace.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více