Zavřít reklamu

Apple nám každoročně představuje stále lepší a lepší iPhony, které se chlubí novými funkcemi. V případě loňských modelů iPhone 12 se jednalo například o velice žádanou podporu 5G sítí, výkonnější čip A14 Bionic, novější design s ostřejšími hranami, noční režim na všech fotoaparátech a odolnější přední sklo Ceramic Shield. V souvislosti s „dvanáctkou“ se také častokrát hovořilo o nasazení nového displeje s vyšší obnovovací frekvencí, čehož jsme se nakonec bohužel nedočkali. Podle nejnovějších informací bychom na tuto funkci nemuseli dlouho čekat.

iPhone 120Hz displej EverythingApplePro
Zdroj: EverythingApplePro

Nejnovější informace přímo z dodavatelského řetězce sdílel portál DigiTimes, který tvrdí, že dva prémiové modely Pro se pochlubí novým, úspornějším LTPO displejem s obnovovací frekvencí o hodně 120 Hz. Jableční dodavatelé displejů, tedy Samsung a LG, již na tvorbě LTPO OLED panelů intenzivně pracují a připravují se tak na příchod nové generace jablečných telefonů. Tento přechod na kvalitnější displeje by s sebou ale mohl přinést i jisté komplikace. Jedná se totiž o složitější komponenty na výrobu, kvůli čemuž se již nyní s ohledem na současnou „covidovou situaci“ počítá s nižší výrobní kapacitou. Divize Samsung Display a LG Display totiž doposud pro iPhony vyrábí LTPS OLED displeje, každopádně kompletní přechod na zmiňovanou novější technologii by měl být dokončen v první polovině příštího roku.

Prohlédněte si povedený koncept iPhonu 13 Pro (YouTube):

Aby Apple předešel problémům ze strany dodávek displejů, tak neustále hledá dalšího dodavatele, kterým by měl být čínský výrobce BOE. Ten by se mohl do řetězce taktéž zapojit a vrhnout se tak na výrobu LTPO OLED pro iPhone 13. Nejedná se ale o tak úplně jednoduchý krok, jelikož se BOE opakovaně potýká s neúspěchem při kontrole kvality. Kvůli tomu k navázání spolupráce doposud nedošlo. Přesto by firma měla neustále pracovat na vylepšení vyráběných komponent, což potvrzuje i samotná zpráva z DigiTimes, podle které společnost vyhradila celou jednu čínskou továrnu pro vývoj a testování displejů pro Apple.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více