Zavřít reklamu

Představení řady iPhone 13 je doslova za rohem. Tradičně v září by Apple měl pořádat další keynote, během které světu představí nové jablečné telefony a hodinky. Není tedy žádným překvapením, že se (nejen) na internetu hovoří o nejrůznějších únicích a spekulacích, které pojednávají o možných novinkách. Právě iPhone 13 Pro by totiž mohl přinést jednu z nejžádanějších funkcí vůbec, o které se hovoří prakticky několik let – řeč je samozřejmě o takzvaném Always-on displeji, který můžete znát z Apple Watch.

Takto bude vypadat iPhone 13 Pro (render):

Právě iPhone 13 Pro by se letos měl dočkat znatelného vylepšení displeje. Již delší dobu se hovoří o příchodu technologie ProMotion i pro jablečné telefony, přičemž největším kandidátem byl zatím iPhone 12. To se ale ve finále nestalo. Nyní jsou ale displeje se 120Hz obnovovací frekvencí téměř na dosah ruky. Shodují se na tom navíc zdroje z dodavatelského řetězce, respektované weby i známí leakeři, díky čemuž je tato změna již nyní teoreticky jistá. Nyní se navíc nechal slyšet Mark Gurman z portálu Bloomberg, který přináší poměrně zajímavé informace. Podle něj by totiž Apple díky implementaci takzvaných OLED LTPO displejů u iPhonů 13 Pro mohl přinést i vytoužený Always-on displej.

iPhone 13 always on

Právě Always-on displej nyní nabízejí jen Apple Watch (Series 5 a Series 6) a jedná se o funkci, kterou jablíčkáři (prozatím) mohou Androiďákům jenom závidět. Funguje to navíc poměrně jednoduše. V takovém případě je nutné snížit jas a frekvenci displeje, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání baterie. Příchod Always-on displeje by bezesporu potěšil značnou část jablíčkářů. Jedná se totiž o nesmírně praktickou vlastnost, díky které můžete ihned vidět například aktuální čas, případně i datum či upozornění na nepřečtené notifikace. Jaké však bude zpracování je prozatím nejasné. iPhone 13 a 13 Pro se každopádně odhalí již v září a prozatím tedy nezbývá nic, než počkat.

.