Zavřít reklamu

Jablíčkáři se již několik měsíců dohadují nad kapacitou úložiště u očekávaného iPhonu 13 (Pro). Ať už je tedy pravda jakákoliv, již brzy se ji dozvíme. Apple totiž novou generaci svých telefonů představí při příležitosti dnešní keynote, která odstartuje již v 19 hodin místního času. Jak tomu ale bude se zmiňovanou kapacitou? S čerstvými informacemi nyní přišel respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, který má v oblasti úložiště vcelku jasno.

Doposud není jasno

Zatímco například v případě zmenšení horního výřezu se analytici i leakeři shodli, tak u úložiště už tomu tak není. Nejprve se objevovaly informace o tom, že model iPhone 13 Pro (Max) poprvé v historii nabídne až 1TB úložiště. Za tento názor se navíc postavilo vícero analytiků. Vzápětí se ale ozvala druhá strana, podle které se žádná změna v případě letošní generace nekoná, a tedy že iPhony Pro nabídnou nanejvýš 512 GB.

iPhone 13 Pro podle renderu:

Jak již bylo zmíněno výše, zajímavé informace nyní přináší jeden z nejuznávanějších analytiků vůbec, Ming-Chi Kuo. Podle něj se máme na co těšit, jelikož Apple bude po delší době konečně znovu navyšovat. Například v případu základního iPhonu 13 (mini) se velikost úložiště navýší na 128 GB, 256 GB a 512 GB, zatímco v případě loňské generace se jednalo o 64 GB, 128 GB a 256 GB. Podobně si pak polepší i modely iPhone 13 Pro (Max), které nabídnou 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB. U iPhonu 12 Pro (Max) se jednalo o 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Render iPhone 13 a Apple Watch Series 7
Render očekávaného iPhonu 13 (Pro) a Apple Watch Series 7

Jak se tak zdá, Apple konečně vyslyšel volání jablíčkářů po větším úložišti. To je dnes potřeba doslova jako sůl. Jablečné telefony mají totiž rok co rok lepší fotoaparát a kameru, díky čemuž pochopitelně i samotné fotografie i videa zabírají podstatně více místa. Pokud tedy někdo využívá svůj telefon primárně pro tyto účely, tak je pro něj neuvěřitelně důležité, aby měl dostatek volného místa pro veškeré soubory a aplikace.

Pár hodin do představení

Během dnešního dne Apple pořádá tradiční zářijovou keynote, během které dojde k odhalení pravděpodobně nejočekávanějšího jablečného produktu letošního roku. Řeč je pochopitelně o iPhonu 13 (Pro), který by se měl pochlubit zmenšeným horním výřezem či větším fotoaparátem. U modelů Pro se pak ještě hovoří o implementaci LTPO ProMotion displeje se 120Hz obnovovací frekvencí.

Po boku těchto jablečných telefonů se světu představí i nové Apple Watch Series 7, které dokážou zaujmout především svým přepracovaným tělem, a AirPods 3. Tato sluchátka pravděpodobně taktéž vsadí na novější design, kdy konkrétně budou vycházet z profesionálnějšího modelu AirPods Pro. Stále se ale bude jednat o takzvané pecky bez špuntů a bez funkcí jako je aktivní potlačení okolního hluku a podobně. Keynote startuje již v 19 hodin a o všech novinkách vás budeme okamžitě informovat prostřednictvím článků.

.