Zavřít reklamu

Bezesporu největší změnou nových iPhonů 14 Pro (Max) je příchod dynamického ostrůvku, potažmo Dynamic Island, jak ho Apple nazval. Ten konkrétně nahrazuje klasický výřez, který je stále součástí klasického iPhonu 14 (Plus) a samozřejmě starších modelů. Průstřel v podobě dynamického ostrůvku vypadá opravdu velmi elegantně a Apple opět světu ukázal, jak moc dokáže myslet na detaily svých produktů a dotáhnout je do naprosté dokonalosti. Zatímco u Androidu by byl tento typ pilulkového průstřelu naprosto nezajímavý, tak Apple z něj udělal interaktivní prvek, který je nesmírně sexy a zamiluje si ho snad každý.

Dynamický ostrůvek se tak stal nedílnou součástí iPhonů a definoval, jakým směrem se bude minimálně přední strana jablečných telefonů ubírat v následujících několika letech – nejspíše do té doby, než se Applu podaří přední kameru a veškeré komponenty Face ID skrýt pod displej. Dynamický ostrůvek se dokáže ze své klasické podoby všemožně zvětšit a roztáhnout podle toho, co se s jeho využitím bude v rámci systému zobrazovat. Galerii se všemi aktuálně dostupnými podobami dynamického ostrůvku si můžete zobrazit níže.

Konkrétně tak může dojít například ke zvětšení při příchozím hovoru, čímž se vám rázem objeví rozhraní pro jeho přijmutí či odmítnutí. Dále se dynamický ostrůvek například dokáže roztáhnout v případě, že budete mít spuštěnou navigaci, kde se vám v něm budou zobrazovat navigační pokyny. K roztažení dojde také při využití stopek, kdy se v rámci dynamického ostrůvku zobrazí čas, mimo to pak dojde k jeho roztažení tehdy, pokud se budete chtít autorizovat pomocí Face ID. Všech těchto akcí a možností, kterých bude dynamický ostrůvek součástí, existuje opravdu mnoho. Pro zjištění naprosto všeho, co dokáže, si každopádně ještě budeme muset počkat na spuštění prodejů, až se iPhone 14 Pro (Max) dostane k nám do redakce. Je jasné, že postupně Apple bude funkčnost průstřelu vylepšovat a zároveň bude velmi zajímavé sledovat, jakým způsobem se ho podaří začlenit do aplikací třetích stran.

iphone-14-display-6
.